Sygic a Union sa spojili, v navigácii nájdete aj COVID pripoistenie

ZDROJ | sygic.com

Slovenský Sygic od dnes bude vo svojej navigačnej aplikácii ponúkať už aj cestovné a COVID-19 poistenie na pár klikov. O poistenie sa má postarať poisťovňa Union patriaca do skupiny ACHMEA B.V. Poistenie je pritom dostupné pre všetkých používateľov v EÚ, nie iba slovenských zákazníkov.

ZDROJ | Domestic

Po mnohých vylepšeniach navigačnej aplikácie Sygic slovenský developer pridáva do nej aj ďalšiu funkciu – cestovné poistenie. O to sa postará poisťovňa Union, ktorá je členom medzinárodnej skupiny ACHMEA B.V.

Pozrite siSygic pridáva do navigácie perfektnú funkciu pre majiteľov elektromobilov

„Bezpečnosť cestovania ako takého sa stalo významnou témou, a preto veríme, že cestovné poistenie v Sygic GPS Navigácii zákazníci ocenia nielen v nadchádzajúcom období pri plánovaní dovoleniek a výletov,“ uviedol šéf Sygicu Martin Strigač.

ZDROJ | Sygic

Union ako jedna z prvých poisťovní na Slovensku a Sygic ale ponúknu aj jeden špeciálny balík – cestovné poistenie s COVID-19 pripoistením. Dôvodom má byť aj to, že „okrem bežného cestovného poistenia vyžaduje od svojich návštevníkov čoraz viac krajín pripoistenie pre prípad nakazenia COVID-19.“

Výhodou je i to, že poistenie je možné pár kliknutiami aktivovať priamo v navigačnej aplikácii Sygic. Nie je tak nutná návšteva webu poisťovne, vyhľadanie produktu a on-line aktivácia. Samozrejme, k tomu, aby ste si kúpili poistenie, musíte byť pripojení k internetu. Cez off-line navigáciu to možné nie je.

ZDROJ | Sygic

Tri druhy poistenia

V aplikácii Sygic majú byť na výber tri druhy poistenia:

  • krátkodobé cestovné poistenie,
  • krátkodobé vrátane pripoistenia COVID-19,
  • dlhodobé (ročné) cestovné poistenie.

„Krátkodobé poistenie zahŕňa krytie liečebných nákladov v Európe a okolitých štátoch až do 250 000 €, poistenie pre bežné činnosti a všetky bežné športové a voľnočasové aktivity, prémiové asistenčné služby 24/7, poistenie nákladov spojených s vycestovaním a ubytovaním blízkej osoby v mieste hospitalizácie a to všetko je bez spoluúčasti. V alternatíve s pripoistením COVID-19 sú navyše zahrnuté aj liečebné náklady na ochorenie COVID-19 až do výšky 50 000 €.

ZDROJ | Sygic

Ročné poistenie je výhodné pre tých, ktorí strávia na cestách aspoň 25 dní z roka. Jeho kúpou zákazníci získajú poistenie opakovaných ciest do zahraničia počas 365 dní, pričom maximálna doba poistenia na jednu cestu je 30 dní. Súčasťou sú aj liečebné náklady v Európe a okolitých štátoch až do 250 000 €, bežné činnosti a vybrané športové a voľnočasové aktivity.“

Ceny poistenia začínajú na sume 1,5 € na deň v prípade krátkodobého poistenie, s pripoistením voči COVID-19 je to 3 € denne. Ročné poistenie stojí 39 € na rok.

ZDROJ | Sygic

„Poistenie sa vzťahuje na poistné udalosti, ku ktorým dôjde v európskych štátoch a v Turecku, Alžírsku, Maroku, Tunisku, Cypre, Egypte, Izraeli, Jordánsku, Gruzínsku, Arménsku, Azerbajdžane a v európskej časti Ruskej federácie, s výnimkou Slovenskej republiky, krajiny trvalého pobytu poisteného a krajiny, v ktorej je poistený účastníkom verejného zdravotného poistenia.“

Poistenie je zatiaľ dostupné pre telefóny s OS Android, verzia pre iOS sa tiež objaví ešte v priebehu leta 2021.

Pozrite siMichal Štencl | Sygic – Úžasný príbeh o navigácii zo Slovenska

ZDROJ | OPPO

 

Komentáre k článku