Swellpro Splash Drone 3 Auto – plávajúci dron s 4K Ultra HD kamerou

ZDROJ | Swellpro

Firma Swellpro sa venuje plávajúcim dronom a najnovšie predstavila model, ktorý disponuje aj 4K Ultra HD kamerou. Privítajte Swellpro Splash Drone 3 Auto.

Nový dron od Swellpro čoskoro dostane svoju kampaň na Kickstarteri. Výhodou má byť nová technológia, ktorá zabezpečí dron pred slanou vodou a koróziou. Použité materiály tvoria napríklad aj uhlíkové vlákna.

Dron nie je určený iba pod vodu, ale aj na vzdušné filmovanie, záchranné a pátracie akcie, prieskumné akcie v oceáne, rybárstvo a iné.

Pozrite siParrot Pro – keď komerčné drony prejdú do profesionálnej sféry

Samotná 4K Ultra HD kamera je vodotesná s integrovaným gimbalom, teda ramenom pre stabilizáciu. Certifikát IP67 sa stará o potrebnú vodotesnosť. Nechýba ani vojenský certifikát MIL-STD 810 pre ochranu pred snehom, mrazmi a vysokými teplotami. Kamera disponuje 1/2,3″ CMOS senzorom s ISO 100-1600. Rozsah šošoviek je 106″ a clona je f/2.0.

Dron Swellpro Splash Drone 3 Auto disponuje novým S3 systémom, ktorý bol optimalizovaný pre bezpečné lietanie. Softvér neustále kontroluje bezpečnosť a zálohy. Systém zároveň disponuje duálnym GPS, ktoré používa 24 satelitov a tiež ruským GLONASS systémom pre vyššiu presnosť.

Pozrite siHover Camera Passport – dron, ktorý vás bude neustále sledovať

Ovládanie prebieha cez diaľkové ovládanie s 5″ LCD displejom. Môžete však pripojiť aj smartfón, v ktorom si viete nastaviť smart funkcie ako napríklad sledovanie, plánovanie trasy a určenie cieľovej destinácie.

V prípade straty signálu dron disponuje funkciou bezpečného návratu domov. V prípade, že hrozí úplne vybitie batérie, dron dokáže pristáť bez toho, aby sa mu niečo stalo. Okrem toho v prípade nízkej batérie vám začne vibrovať ovládač v rukách.

Pozrite siAmazon predviedol doručovanie dronmi už aj v USA

Výhodou je, že dron môžete využiť aj na prenos vecí až do hmotnosti 1 kg. Slúži na to špeciálny SAR mechanizmus, ktorý pridá dronu špeciálny hák na prenášanie.

Dátum vydania zatiaľ známy nie je, no Swellpro Splash Drone 3 Auto by sa mal čoskoro objaviť na Kickstarteri, takže by sme sa všetky detaily mali dozvedieť už o pár dní. Cena bude 1 699 eur.

Zdrojswellpro

Komentáre k článku