Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Svietiaci herný notebook ROG Strix G15 teraz kúpite o 289 € lacnejšie

Svietiaci herný notebook ROG Strix G15 teraz kúpite o 289 € lacnejšie
Zdroj | ASUS
Tomáš Šmidák
Svietiaci herný notebook ROG Strix G15 teraz kúpite o 289 € lacnejšie
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Pokiaľ dnes hľadáte na trhu kvalitný herný notebook máte na výber niekoľko rôznych variantov. Notebooky od spoločnosti ASUS pod značkou ROG však patria medzi to najlepšie, čo si môžete v tomto segmente kúpiť.

Pri modeloch Strix to platí dvojnásobne, nakoľko často prezentujú tie najmodernejšie technológie značky, ktoré sú zabalené v štýlovom balení. Jeden z najvýkonnejších modelov ROG Strix G15 teraz navyše kúpite s viac ako 19 % zľavou.

Dizajnovo sa jedná o naozaj výnimočný kúsok, ktorý dáva najavo svoje herné zameranie. Najvýraznejším prvkom sú jednoznačne LED svetlá na spodnej strane zariadenia, ktoré si viete upraviť podľa vašich predstáv. Samozrejmosťou je potom prémiové spracovanie a tiež podsvietená klávesnica s priesvitnými tlačidlami W,A,S,D, ktoré sú pre sériu Strix ikonické.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | ASUS

Displej má ako už názov napovedá uhlopriečku 15,6´´a rozlíšenie Full HD. Dôležitý údaj je však obnovovacia frekvencia, ktorá je na úrovni 144 Hz. Okrem plynulého chodu prostredia tak dostanete aj špičkovú odozvu počas hrania hier. Panel má navyše antireflexnú úpravu, vďaka čomu vás nebudú pri hraní rušiť odlesky okolitého prostredia.

Poďme ale k tomu najdôležitejšiemu, surový výkon. Vo vnútri sa nachádza osemjadrový procesor Ryzen 7 4800H s taktom 2,9 GHz, ktorý je možné v prípade potreby pretaktovať až na 4,2 GHz. Grafická karta je NVIDIA RTX 3060, ktorá plne podporuje technológiu Ray tracing. Pamäť RAM má potom kapacitu 16 GB a vnútorné úložisko má 1 TB.

S touto výbavou sa notebook nezľakne nových ani budúcich hier, ktoré si budete môcť vychutnávať na vysokých detailoch a vysokých snímkoch za sekundu. Pripočítajte k tomu ešte pokročilé chladenie a početné softvérové nastavenia z dielne ROG a dostanete výkonný stroj, ktorý sa nezľakne naozaj ničoho.

Na tele notebooku sa nachádza 1x USB-C, 3x USB-A, HDMI, combo audio jack a LAN port. Operačný systém je Windows 11.

ROG Strix G15 prišiel na trh na začiatku roka 2022 za cenu 1 488,11 €. Dnes si ho viete kúpiť o 289,11 € lacnejšie za cenu 1 199 €.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.