Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Švajčiarsky Stadler Form má novú rodinu čističiek Roger aj s mobilnou appkou

Švajčiarsky Stadler Form má novú rodinu čističiek Roger aj s mobilnou appkou
Zdroj | Stadler Form
Števo Porubský
Švajčiarsky Stadler Form má novú rodinu čističiek Roger aj s mobilnou appkou
Zdroj | Stadler Form
Zdroj | Stadler Form

Švajčiarsky výrobca Stadler Form, ktorý sa roky venuje ventilátorom, zvlhčovačom, ohrievačom a čističkám vzduchu na Slovensku uviedol novú rodinu čističiek vzduchu Roger. V novej sérii sú tri modely určené pre malé, stredné a veľké priestory. Veľkou výhodou je, že si k nim môžete dokúpiť aj HEPA14 filter, ktorý odfiltruje aj vírus COVID-19. Poteší aj možnosť ovládania cez mobilnú aplikáciu.

Do novej rodiny Stadler Form s dizajnom od Mattiho Walkera patria čističky Roger Little, Roger a Roger Big. Najmenší model je určený pre miestnosti do 33 m2, väčší model zvláda priestory s podlahovou plochou 66 m2 a najväčší zvládne prečistiť vzduch v miestnosti, resp. byte s veľkosťou 104 m2.

Čo sa CADR (Clean Air Delivery Rate) týka, najmenší model dosahuje 231 m3/hod., väčší model Roger má CADR na úrovni 465 m3/hod. a najväčší model Roger Big zvláda až 746 m3/hod.

Zdroj | Stadler Form

Unikátnosťou Stadler Form Roger je aj prateľný predfilter – látka od spoločnosti Sanitized, ktorá prekrýva prednú časť čističky. Čističky majú plochý HEPA filter, nasávajú vzduch z prednej časti a zhora vychádza čistý vzduch.

Zdroj | Stadler Form

HEPA filter je v základe typu HEPA12, teda je schopný odfiltrovať 99,97% všetkých častíc nad 0,3 mikrometra, no Stadler Form má certifikát od TUV aj na vyššiu účinnosť, a to 100% pri veľkosti 0,255 mikrometra. Laboratórium AIRMID potvrdilo, že filter filtruje 99,9% všetkých vírusov chrípky A zo vzduchu za 60 minút (v komore s objemom 28 m3). Do skupiny týchto vírusov patrí aj španielska chrípka (H1N1, H1N2), ázijská chrípka (H2N2) a hongkonská chrípka (H3N2).

Okrem látkového predfiltra a HEPA filtra je v čističke aj filter z aktívneho uhlia, ktorého úlohou je eliminácia pachov a nebezpečných plynov. Uhlíkový filter je súčasťou HEPA filtra s názvom Dual Filter.

Od Stadler Form je možné si ale kúpiť aj špeciálny HEPA14 Dual Filter, ktorý dokáže odfiltrovať aj častice od 0,01 mikrometra (ľudský vlas má okolo 80 mikrometrov priemer), takže zvládne z ovzdušia odfiltrovať aj vírusy ochorenia COVID-19.

Klasický Dual Filter stojí 79 €, filter s HEPA14 stojí o 10 € viac. Dual Filter pre najmenší model Roger Little stojí 59 €, resp. 67 € s HEPA14. Výmena filtrov je potrebná raz za 8-12 mesiacov. O výmene vás ale bude informovať samotná čistička. Roger Big má, mimochodom, filtre dva, z oboch strán.

Čističky Stadler Form Roger je možné ovládať aj cez mobilnú aplikáciu, všetky majú totiž Wi-Fi modul. Appka tretej strany Smart Life zobrazuje základné informácie o čističke, možnosť zapnúť nočný či automatický režim apod. Cez appku je možné sledovať aj stav kvality vzduchu.

O tom, v akom stave je vzduch v miestnosti ale informuje aj malá LED dióda v spodnej časti prednej strany (modrá, oranžová a červená farba). Na ovládanie slúžia dotykové tlačidlá na hornej strane.

Stadler Form Roger budú na našom trhu dostupné od 7. mája 2021 s cenami od 289 € za Roger Little (v bielo-sivej alebo antracitovej), klasický model Roger bude stáť 399 € a Roger Big bude za 599 €. Každá z čističiek má zároveň garanciu 12-dňovej reklamačnej doby s bezplatným vyzdvihnutím v rámci Slovenska. 

Zdroj | Stadler Form
Zdroj