Suzuki Waku SPO – plug-in hybrid chce zaujať retro dizajnom

ZDROJ | Suzuki

Je vždy zaujímavé vidieť, keď sa spoja moderné technológie s retro dizajnom. S týmto konceptom nedávno uspela Honda e, teraz to skúsi Suzuki Waku SPO.

Suzuki si na tohtoročnú výstavu Tokyo Motor Show priniesla hmatateľný koncept nového elektrického plug-in hybridu (PHEV) s trochu krkolomným názvom Waku SPO. Aj keď ide navonok o drobné mestské autíčko, Suzuki ho pasuje do role rodinného auta, v ktorom sa zabavia všetky generácie.

Dvojfarebná karoséria, ale ani hranatý dizajn, si automobilka nezvolila len tak náhodou. Suzuki Waku SPO bude možné navonok i vo vnútri rôzne upravovať, aby dizajn vozidla odpovedal preferenciám jeho majiteľa. Vymeniť bude možné prednú masku, ale aj palubnú dosku.

ZDROJ | Suzuki

Zatiaľ neznámym spôsobom by sa mala byť schopná transformovať aj zadná časť, vďaka čomu sa bude môcť Waku SPO premeniť z priestranného kombi na kupé s lepšími jazdnými vlastnosťami. Ako presne by mala táto modulárnosť fungovať, zatiaľ Suzuki presnejšie neinformuje.

RECENZIATakmer rovnaký a predsa iný – Mitsubishi Outlander PHEV

Automobilka v oficiálnom predstavení hovorí iba o akomsi WAKU WAKU tlačidle, po ktorého stlačení sa vozidlo automaticky transformuje. Čo sa týka konkrétnych parametrov, tie zatiaľ nepoznáme vôbec. Dôvodom môže byť aj fakt, že ide ešte stále iba o koncept a nie je rozhodnuté, ktoré vlastnosti sa napokon dostanú aj do finálnej produkčnej verzie.

 

ZDROJ | Suzuki

Suzuki by mohlo týmto modelom priamo konkurovať spomínanému elektromobilu Honda e, ktorý sa na Waku SPO podobá nielen po dizajnovej stránke, ale aj cieľovou skupinou. Zatiaľ čo však Honda chystá svoj elektromobil do výroby a následný predaj do konca tohto roka, Suzuki Waku SPO je zdanlivo ešte len v rannej fáze vývoja. V takejto fáze majú zvyčajne koncepty skutočne ďaleko od finálnej podoby a tak je celkom možné, že z modelu Waku SPO sa napokon stane celkom obyčajný hybrid s hranatou karosériou.

ZdrojSuzuki

Komentáre k článku