Suzuki Vitara ponúka exkluzívny interiér

Nová Suzuki Vitara je fenoménom na motoristických trhoch. Očividne zarezonovala aj v slovenskej verejnosti, s novým dizajnom nerobí hanbu svojmu známemu menu. Zmena dizajnu sa však netýka len exteriéru a nových bezpečnostných technológií. Suzuki sa zmenila aj vo vnútri.

V prvej časti nášho seriálu sme sa pozreli na exteriér novej Vitary, v druhej na jej bezpečnostné prvky. V dnešnej časti sa zameriame na jej interiér.

Človek je dospelý keď má osemnásť rokov. Dozrie ešte o čosi neskôr. Tridsaťročná Suziki Vitara dozrela práve v tejto generácii. Už vie čo chce a vie zmyselne naznačiť, aký pôžitok môže na oplátku ponúknuť. Všetci to dobre poznáme, ak sa za peknou tváričkou neskýva aj osobnosť, krása rýchlo pominie. Keď sa však pôvab snúbi s charakterom, ľahko vzbĺkne prudký oheň. Vášeň na prvý pohľad, zaľúbenie zo vzrušujúcich hlbín interiéru, veľká láska hneď po prvej skúšobnej jazde. Vivat Vitara!

Pozrite siNová Suzuki Vitara: Tridsať rokov na trhu a stále je vitálna

Interiéru Suzuki Vitara dominujú výrazné ciferníky na prístrojovom paneli. Boli navrhnuté v súlade s celkovou novou dizajnovou líniou vozidla.

Úplne nový je multifunkčný 4,2-palcový farebný LCD displej, ktorý je tiež umiestnený na prístrojovej doske. Zabezpečuje viditeľnosť ALLGRIP módu Hill Descent Control (HDC) a ďalšie grafiky bezpečnostných prvkov, napríklad na rozpoznávanie dopravných značiek. Automatický systém HDC v podstate reguluje rýchlosť, ktorou ide vozidlo, najmä v strmých alebo náročných podmienkach mimo terén.

Nová prístrojová doska zvýši pulz každému motoristickému fanúšikovi presne tak, ako pôvabné ženské krivky. Dizajnovou zmenou prešli aj hodiny, stali sa tak kompaktnou súčasťou prístrojového panela.

Materiály v interiéri sú v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami Vitary kvalitnejšie. Spomenúť môžeme nové mäkké plasty na vrchnej časti prístrojovej dosky s novým geometrickým vzorom, alebo jasnejšie strieborné akcenty na palubnej doske, dverách a konzole.

Pozrite siNová Vitara má nielen špičkový dizajn, ale aj vyspelé bezpečnostné prvky

Nové semišové sedadlá sú vytvarované v modernom mestskom štýle. Model strednej výbavy – Premium a najvyššej – Elegance disponuje stredovou lakťovou opierkou s konzolou. Tento doplnok ocenia hlavne tí, čo jazdia na dlhšie trasy, alebo najazdia ročne veľa kilometrov.

Celkový pocit z kabíny je mimoriadne príjemný. Cestujúci nemajú dojem, že sa ocitli v lacnom interiéri, kde sa šetrilo na čom sa dalo a vybavenie vnútrajška nevydrží ani do konca záruky.

Farebný 7-palcový dotykový displej budí zaslúženú pozornosť. Obsluha audiosystému je rovnako intuitívna ako ovládanie smartfónu. Svoj smartfón spojíte s týmto centrom cez Bluetooth alebo USB kábel a môžete ovládať aplikácie smartfónu na tomto displeji. Systém ponúka aj rádio, zadnú parkovaciu kameru a funkcie navigácie.

Nadšencov technológií poteší aj podpora Android Auto a Apple Car Play, vďaka nim si tak môžete užívať aj navigáciu cez Google Mapy či Waze vrátane dopravy.

O týždeň uzavrieme naše predstavovanie novej Suzuki Vitara. Pozrieme sa na ponuku jej motorov, ich výkon a spotrebu. Keby ste mali na výber, zvolili by ste si štvorkolku, alebo radšej ostali pri klasike?

Zapáčila sa vám nová Vitara? V prípade záujmu si môžete objednať testovaciu jazdu u jedného z predajcov po celom Slovensku a presvedčiť sa naživo, aké je naozaj – sedieť v tomto štýlovom SUV za cenu, ktorá vás príjemne prekvapí.

Na príprave tohto článku sme spolupracovali s partnerom Suzuki Slovensko.

ZdrojSuzuki

Komentáre k článku