Super Mario Run: klasickú skákačku si zahráte už aj na Androide

ZDROJ | Nintendo

Po viac než troch mesiacoch sa dostala obľúbená mobilná hra aj do ponuky Google Play obchodu. Super Mario Run prišiel na Android už s novými postavičkami.

https://youtu.be/pS3FRgZAsH0

Hádam každý z vás pozná talianskeho inštalatéra, ktorý pravidelne zachraňuje očarujúcu princeznú. Tentokrát sa dostal už aj na obrazovky mobilných zariadení bežiacich na platforme Android. Recenziu na iOS nájdete pod týmto odkazom.

Super Mario Run Super Mario Run

Hra nie je len o skákaní a nekonečnom klikaní po displeji ako v prípade Subway Surfers či Temple Run. Vývojári si dali záležať aj na tvorbe pozadia rozširujúceho herný obsah.

Super Mario Run Super Mario Run

Ovládanie je tvorené pravidelným ťuknutím po displeji spôsobujúcim skákanie ikonickej postavičky z detských čias mnohých z vás. O nič iné sa nemusíte starať.

Pozrite siStealth: vžite sa do roly špióna v jednoduchej mobilnej hre

Levely ma zaujali predovšetkým svojou rozmanitosťou a v niektorých okamihoch aj slušnou dynamikou, ktorá sa najviac ukázala v režime Rally.

Super Mario Run Super Mario Run

Úspešným dokončovaním úrovní som získal par desiatok mincí, ktoré slúžia ako platidlo pre kúpu rozličných stavieb, dekorácií a špeciálnych predmetov umiestniteľných na voľné políčka vášho kráľovstva.

Super Mario Run Super Mario Run

Spomínaný režim Rally predstavuje formu multiplayeru, v ktorom je nutné získať čo najviac bodov a poraziť tak zvoleného súpera. Počet výziev je ale obmedzený na počet vlastnených lístkov. Tie je možné získať dokončovaním nielen bonusových levelov, ale aj kúpou takzvaných Mega ? Block krabíc skrývajúcich prekvapenie.

Super Mario Run Super Mario Run

Keďže Super Mario Run je voľne stiahnuteľná hra, nečakajte prístup ku všetkému obsahu zadarmo. K dispozícií sú len 3 levely a súboj s bossom, za zvyšok si musíte zaplatiť nemalú sumu.

Pozrite siZeměkvíz: oprášte si znalosti zo zemepisu

Super Mario Run Super Mario Run

Okrem ceny ma sklamala nemožnosť zapnutia hry bez pripojenia na internet, čo považujem za významný nedostatok a obmedzenie, keďže režim World Tour podľa mňa nevyžaduje neustále internetové pripojenie.

Z pohľadu grafického spracovania ma hra neočarila, no ani nesklamala. Čakal som však o čosi krajšiu či výraznejšiu grafiku. Nebyť podľa mňa prehnanej ceny za plnú verziu, hra by si vyslúžila vyššie hodnotenie.

Super Mario Run (Android)73%

Veľkosť:
205 MB
Platforma:
Android 4.2 a novší, iOS 8.0 a novší
Cena:
0,00 €

Mobilná hra Super Mario Run má potenciál preraziť aj na platforme Android, no menšie nedostatky a predovšetkým vysoká cena jej budú stáť v ceste za úspechom.

Komentáre k článku