Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Súkromné kino do vrecka. S Lenovo Glasses T1 si pozriete film kdekoľvek

Súkromné kino do vrecka. S Lenovo Glasses T1 si pozriete film kdekoľvek
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Súkromné kino do vrecka. S Lenovo Glasses T1 si pozriete film kdekoľvek
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Lenovo tesne pred štartom technologickej výstavy IFA 2022 v Berlíne predstavilo nové okuliare Lenovo Smart Glasses T1. Nejde však o okuliare pre virtuálnu ani zmiešanú realitu, aké má čoskoro predstaviť Apple. Lenovo vám namiesto toho poskytne vreckové kino, ktoré napojíte aj na smartfón.

Ak ste čítali našu recenziu okuliarov TCL NXTWEAR G, budete presne vedieť, koľká bije. Lenovo Glasses T1 sú v podstate externým monitorom zabudovaným do tvaru okuliarov. Na rozdiel od VR headsetov nereagujú na pohyb a na rozdiel od AR okuliarí nerozširujú realitu pred vami.

Obsah pokračuje pod reklamou

Okuliare možno prostredníctvom USB-C kábla pripojiť k počítaču alebo smartfónu. Rozumieť si budú s operačnými systémami Windows, Android, macOS a prostredníctvom voliteľného HDMI a Lightning adaptéru dokonca aj s iOS. Obraz z týchto zariadení sa môže v okuliaroch zrkadliť, alebo rozšíriť. V prípade počítačov tak okuliare možno použiť ako externý monitor.

V okuliaroch je zabudovaná dvojica micro-OLED displejov s kontrastným pomerom 10 000:1, 60 Hz obnovovacou frekvenciou a Full HD rozlíšením na každom oku. Keďže máte tieto displeje priamo pred očami, z dôvodu ochranu zraku do nich Lenovo zabudovalo aj technológie pre redukciu blikania a emisie modrého svetla. V ráme okuliarov sú dokonca zabudované aj reproduktory.

Lenovo Glasses T1 dorazia na európsky trh v polovici budúceho roka. Ich cenu však zatiaľ nepoznáme.

Zdroj