Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

SÚBOJ | Bang & Olufsen Beoplay H9i vs. Bowers & Wilkins PX

SÚBOJ | Bang & Olufsen Beoplay H9i vs. Bowers & Wilkins PX
Stanislav Vinc
SÚBOJ | Bang & Olufsen Beoplay H9i vs. Bowers & Wilkins PX

Bezdrôtové slúchadlá získavajú na popularite a nedá sa poprieť, že k tomu z veľkej časti prispievajú aj výrobcovia smartfónov, ktorí sa postupne zbavujú slúchadlového portu. Všetko zlé je na niečo dobré. Vďaka tomuto nárastu na popularite sa na trh dostávajú čoraz kvalitnejšie bezdrôtové slúchadlá. Nám sa do ruky dostali slúchadlá Bang & Olufsen Beoplay H9i a Bowers & Wilkins PX.

V porovnávacom teste si zhodnotíme pohodlnosť nosenia slúchadiel, kvalitu zvuku, ovládanie slúchadiel, kvalitu aktívneho potláčania hluku a napokon celkový dojem. Ak sa chcete o slúchadlách Bowers & Wilkins PX dozvedieť viac, môžete si prečítať našu recenziu.

Pohodlie

Obavy o pohodlie uší pri dlhšom nosení slúchadiel sú určite opodstatnené. Nie vždy sa výrobcom podarí trafiť správnu tvrdosť náušníkov a tuhosť konštrukcie, z čoho máte nakoniec recept na bolesť hlavy. Bowers & Wilkins PX a Beoplay H9i majú odlišnú konštrukciu náušníkov, no bolesť sa nedostavuje ani v jednom prípade.

Bang & Olufsen Beoplay H9i

Slúchadlá Beoplay H9i využívajú štandardnejšie okrúhle náušníky, ktorých výplň je mimoriadne mäkká. Aj keď teda slúchadlá sedia priamo na ušiach, žiaden výraznejší tlak necítite a po chvíli aj zabudnete, že slúchadlá máte na hlave. Aj keď tieto okrúhle náušníky úplne neobklopujú uši, na nosenie sú veľmi pohodlné.

Bowers & Wilkins PX

Slúchadlá Bowers & Wilkins PX majú náušníky navrhnuté tak, aby sa vaše ucho slúchadiel v podstate ani nedotýkalo. Náušníky idú okolo uší a všetok tlak teda absorbuje hlava. Ich výplň je tvrdšia, ako na väčšine iných slúchadiel. Aj keď dlhodobejšie nosenie slúchadiel nespôsobuje bolesť, rozhodne nikdy nezabudnete, že ich máte na hlave.

1 : 0

Pozrite si

DALI KATCH – hrdý kráľ Bluetooth reproduktorov

Kvalita zvuku

V tejto cenovej kategórii slúchadiel sa ťažko hľadajú nedostatky v zvukovom prednese a o to ťažšie sa hľadá víťaz, keď proti sebe postavíte slúchadlá s tak odlišným vykresľovaním zvuku.

Bang & Olufsen Beoplay H9i

Slúchadlá Beoplay H9i vytvárajú hutnejší zvuk a atraktívnejší zvuk, ktorý je bohatší na basy, čo vo väčšine ľudí vzbudzuje pozitívne emócie pri počúvaní hudby. Tieto basy ale pri základnom nastavení ekvalizéra prehlušujú jemné detaily, čo napokon kazí celkový dojem z kvality zvuku.

Bowers & Wilkins PX

Bowers & Wilkins PX vykresľujú zvuk čisto, nech už cez ne počúvate akýkoľvek žáner, alebo sledujete film. Slúchadlá vám poskytnú poriadne basy, pokiaľ si to od nich cez ekvalizér vyžiadate, no inak je ich zvukový prejav vyvážený a vo vašich obľúbených skladbách budete počuť nové tóny, ktoré vám pri iných slúchadlách predtým ušli.

1 : 1

Ovládanie

Ak je niečo, v čom sa nami testované slúchadlá absolútne odlišujú, je to práve ovládanie. Kým Bowers & Wilkins PX na ovládanie využívajú štandardné tlačidlá na pravej strane, Beoplay H9i sa ovládajú takmer výhradne pomocou dotykovej plochy na pravom slúchadle.

Bang & Olufsen Beoplay H9i

Pri slúchadlách Beoplay H9i môžete zabudnúť na všetko, na čo ste si pri ovládaní slúchadiel predtým zvykli. Horizontálnym posúvaním po bočnom slúchadle prepínate pesničky, dotykom v strede plochy pustíte a zastavíte prehrávanie, kruhovými pohybmi ovládate hlasitosť a vertikálnym posúvaním zapínate a vypínate aktívne potláčanie okolitého hluku.

Po prečítaní návodu takéto ovládanie znie intuitívne, no v praxi slúchadlá často zaregistrujú gesto zle. V pokoji domova si s trochou praxe napokon na dotykové ovládanie zvyknete, no pri chôdzi je ovládanie takmer nemožné.

Bowers & Wilkins PX

Bowers & Wilkins PX majú na pravom slúchadle umiestnených päť tlačidiel. Hlavné tlačidlo na zapínanie a párovanie, tlačidlo na aktiváciu a deaktiváciu aktívneho potláčania hluku, tlačidlá na úpravu hlasitosti, medzi ktorými je hlavné tlačidlo na ovládanie prehrávania hudby a prijímanie hovorov.

Takáto zostava tlačidiel je rokmi overená na väčšine slúchadiel a preto si pri týchto slúchadlách nemusíte zvykať na nič nové. Nie je to ale iba o zvyku, ale aj o spoľahlivosti. Fyzické tlačidlá vás nikdy nesklamú a slúchadlá urobia vždy presne to, čo chcete.

1 : 2

Pozrite si

AKG N40 – top model, ktorý nie je pre každého

Aktívne potláčanie hluku

Mestský ruch, hluk v kancelárii či monotónne zvuky vo vlaku a v lietadle. Takýchto rušivých elementov sa môžete zbaviť, ak vaše slúchadlá podporujú aktívne potláčanie okolitého hluku. Obe testované slúchadlá čiastočne blokujú hluk aj analógovo vďaka svojej konštrukcii, no obe k tomu pridávajú aj aktívne potláčanie hluku.

Bang & Olufsen Beoplay H9i

Po aktivácii potláčania hluku na slúchadlách Beoplay H9i máte pocit, že vám v ušiach zaľahlo a pri hrajúcej hudbe nemáte šancu počuť ani človeka, ktorý stojí priamo pred vami a rozpráva na vás. Akýkoľvek druh hluku už teda okolo seba máte, Beoplay H9i ho takmer úplne potlačia a vy si môžete v pokoji užívať čokoľvek, čo počúvate.

Bowers & Wilkins PX

Bowers & Wilkins PX teoreticky ponúkajú rovnaké potláčanie hluku, no trochu iným spôsobom. V sprievodnej aplikácii Bowers & Wilkins Headphones sú k dispozícii tri rôzne prostredia a to kancelária, mesto a let.

Na správnom výbere záleží, pretože slúchadlá v každom režime pristupujú k potláčaniu iným spôsobom. Po aktivácii potláčania (či už cez aplikáciu, alebo tlačidlom na slúchadlách) sú okolité ruchy tichšie, no nie až do takej miery, ako pri Beoplay H9i.

2 : 2

Pozrite si

JBL Boombox – prenosný reproduktor, ktorý vás poriadne rozvibruje

Celkový dojem

Dva týždne s prémiovými bezdrôtovými slúchadlami ubehol ako voda a na ich konci bolo potrebné zvoliť celkového víťaza. Nie je to ľahká úloha, pretože to bol skutočne vyrovnaný súboj a úprimne, či už by ste si vybrali slúchadlá Bowers & Wilkins PX alebo Beoplay H9i, ani v jednom prípade by ste neurobili chybu.

Jeden súťažiaci ale nakoniec zanechal lepší dojem, ako ten druhý. Reč je o slúchadlách Bowers & Wilkins PX, ktoré napriek nižšej cene pôsobia v rukách oveľa exkluzívnejšie a kvalitnejšie, hoci sú vyrobené z približne rovnakých materiálov, ako Bang & Olufsen Beoplay H9i.

Dobrý dojem zanechali aj po softvérovej stránke, kde Bowers & Wilkins PX nezaváhali ani na sekundu, kým Beoplay H9i tu a tam na zlomok sekundy prerušili prenos hudby, alebo nezaregistrovali zloženie slúchadiel z hlavy.

Boli to napokon drobnosti, ktoré v súboji rozhodli a Bang & Olufsen má šancu ich napraviť cez aktualizácie. Do tej doby si pomyselnú trofej môžu prebrať slúchadlá Bowers & Wilkins PX.

2 : 3

Ocenenie Víťaz súboja si tak zaslúžili práve slúchadlá Bowers & Wilkins PX.