Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Štýlový soundbar od LG s Dolby Atmos a Bluetooth je teraz o tretinu lacnejší!

Štýlový soundbar od LG s Dolby Atmos a Bluetooth je teraz o tretinu lacnejší!
Zdroj | LG
Števo Porubský
Štýlový soundbar od LG s Dolby Atmos a Bluetooth je teraz o tretinu lacnejší!
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Ak aj vám už lezie krkom priemerný alebo často aj podpriemerný zvuk z 20 W stereo reproduktorov vášho televízora, je načase si zaobstarať soundbar. Teraz je jeden, dokonca veľmi štýlový, v bielej farbe a s Dolby Atmos o tretinu lacnejší!

LG QP5W Eclair je čistá štýlovka s kvalitným vnútrom, ktorá násobne zlepší zvuk vášho televízora. Ponúka 3.1.2-kanálový zvuk s celkovým výkonom 320 W čo je dosť na kvalitné ozvučenie aj väčšej miestnosti. Soundbar od juhokórejského výrobcu prekvapí ale aj rozmermi. Samotný soundbar má rozmery len 296 x 126 x 60 mm (subwoofer: 388 x 291 x 185 mm). Niet sa prečo čudovať, že LG ho nazýva aj najmenším soundbarom s Dolby Atmos na svete.

Obsah pokračuje pod reklamou

Plusom malých rozmerov soundbaru je hlavne to, že vám nezaberie veľa miesta pod televízorom či monitorom. Soundbar je totiž tak malý, že nebude zavadzať ani na pracovnom či hráčskom stole! Iným plusom je jeho dizajn, ktorý je celkom iný ako pri bežných soundbaroch. Telo soundbaru i subwooferu je „obalené“ látkou.

Tri meniče vo vnútri soundbaru mieria dopredu, dve menšie zas dohora. V subwooferi nie je osadený jeden, ale rovno dva basové reproduktory smerujúce do strán. Soundbar má výkon 100 W (5x 20 W á 2″, 4 ohm a 82 dB SPL), subwoofer ponúka 220 W (2x 110 W á 5,25″ 3 ohm a 85 dB SPL).

O čo najlepší zvuk sa snaží aj obojsmerný zosilňovač, ktorý má minimalizovať množstvo vibrácií pri každej hlasitosti. Ak máte novšie televízor LG s procesorom Alpha 9 (2021) a vyšším, využiť ho môžete na dodatočné vylepšenie zvuku umelou inteligenciou cez AI Sound Pro. Na soundbare LG spolupracovalo s legendárnou značkou Meridian. Pravdepodobne od nich využíva DSP čipy.

Keďže ide o 3.1.2ch soundbar, je jasné, že zvláda aj virtuálny priestorový zvuk Dolby Atmos. Samozrejmosťou LG QP5W je ale aj podpora Dolby Digital Plus, DTS Digital Surround či DTS:X. Ak by vám priestorový zvuk soundbaru nestačil, k LG QP5W je možné pripojiť aj zadné bezdrôtové reproduktory.

Zdroj | LG

Ak radi počúvate hubu zo smartfónu, poteší aj prítomnosť Bluetooth 4.0 modulu. Okrem toho sa zvuk do soundbaru môže dostať cez optický alebo HDMI kábel (1x HDMI 2.1 eARC + 1x HDMI 2.1). V zadnej časti soundbaru je aj USB port pre externé hudobné zariadenia. Zelenou bodkou je fakt, že soundbar, resp. jeho plastové časti sú vyrobené z recyklovaných plastov. V balení je aj diaľkový ovládač.

Zdroj | LG

Soundbar LG QP5W bol uvedený na trh iba minulý rok s cenou okolo 450 €. Dnes je možné kúpiť bielu verziu s cenou len 279 €, čo je o viac ako tretinu menej.

LG QP5 je možné kúpiť aj v čiernej farbe, v tomto prípade stojí o 20 € viac.

Obsah pokračuje pod reklamou