Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Streaks – Aplikácia, ktorá vás donúti dodržať predsavzatia

Streaks – Aplikácia, ktorá vás donúti dodržať predsavzatia
Zdroj | Streaks
Stanislav Vinc
Streaks – Aplikácia, ktorá vás donúti dodržať predsavzatia
Zdroj | Streaks
Zdroj | Streaks

Predsavzatia sa vytvárajú tak ľahko, ako sa porušujú. Aplikácia Streaks vás bude motivovať, aby ste sa zlozvykov zbavili už nadobro a vytvorili si nové, pozitívne zvyky.

https://youtu.be/WWsRWycxyrM

Aplikácia je postavená na budovaní čo najdlhšej šnúry dní, v ktoré ste splnili všetky svoje úlohy. Cieľom je vás motivovať, aby ste si vybudovali tak dlhú šnúru, že vám bude ľúto ju pretrhnúť. Takáto šnúra sa v angličtine nazýva „streak“, z čoho vychádza aj názov aplikácie.

Úlohy sa delia do troch kategórií; nové zvyky, zvyky spojené so zdravím a zlozvyky. Zvyky označujete ako splnené v dňoch, ktoré si zvolíte. Zlozvyky si naopak označujete len v prípade, že ich porušíte. V takom prípade sa vám preruší streak a počítanie sa začne odznova.

Pozrite si

VÚB Mobil Banking má nové funkcie a prihlásenie odtlačkom prsta aj pre Android

Zvyky spojené so zdravím sú prepojené s aplikáciou Apple Health. Ak si napríklad zvolíte, že chcete denne prejsť 10 000 krokov, alebo si chcete zapisovať váhu, tak si Streaks tieto údaje automaticky vytiahne z Health.

Streaks ponúka niekoľko predvolených úloh, no môžete si vytvoriť aj vlastné. Pri každej úlohe si môžete vybrať obrázok, ktorý úlohu vystihuje. Ak aplikácia spozná kľúčové slovo úlohy, sama navrhne vhodný obrázok. V mojom prípade napríklad aplikácia rozpoznala slovo „Duolingo“ a automaticky k úlohe pridelila ikonu aplikácie Duolingo.

Aplikácia vám počas dňa pripomína, aby ste nezabudli na svoje úlohy. Pri každej úlohe si môžete nastaviť špecifický čas pre notifikáciu, alebo nechať čas vybrať automaticky. Nechýba taktiež widget a podpora Apple Watch, na ktorých máte rýchly prehľad o úlohách, ktoré vás ešte čakajú.

Pozrite si

Honor 9 – Prišiel čas zažiariť

Čo sa týka prispôsobenia vizuálu prostredia, môžete si zmeniť iba farbu aplikácie, pričom na výber máte z 45 farebných kombinácií. Dizajn aplikácie je každopádne podarený, pričom v roku 2016 dostala aplikácia ocenenie Apple Design Award.

Okrem absencie Android verzie nie je aplikácii čo vytknúť. Streaks dostáva neustále nové aktualizácie, preto sa s nejakou chybou stretnete len výnimočne. Ak teda vlastníte zariadenie so systémom iOS a ste ochotní investovať sumu 5,49€, tak vám aplikácia Streaks pomôže dosiahnuť ciele, do ktorých by ste sa možno inak nedokopali.

Pozrite si

Bicolor – Hra s číslami, v ktorej sa nepočíta

Ak chcete vidieť Streaks aj na Androide, dajte to vedieť autorom aplikácie na tomto odkaze.

Stiahnuť aplikáciu