Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Stratili ste sa niekedy v dave na festivale? Pomôže vám táto aplikácia

Stratili ste sa niekedy v dave na festivale? Pomôže vám táto aplikácia
Zdroj | Unsplash
Tomáš Šmidák
Stratili ste sa niekedy v dave na festivale? Pomôže vám táto aplikácia
Zdroj | Unsplash
Zdroj | Unsplash

Nájsť svojich priateľov počas hromadných akcií nie je vôbec ľahký úkon. Avšak aj v týchto situáciách vám prichádzajú na pomoc technológie.

Leto sa blíži a s ním aj obdobie festivalov a koncertov. Na takýchto masových akciách sa môže veľmi rýchlo stať, že sa omylom oddelíte od vašej skupiny a stratíte sa v dave. Cez deň je možné vašich priateľov spoznať podľa oblečenia či celkového vzhľadu. Horšie je to však v noci. Ak sa vám takéto situácie stávajú často nezúfajte, aj tento problém existuje aplikácia.

Zdroj | Unsplash

Look at me with Color beacon light in rave party je aplikácia s jednoduchým konceptom no veľmi zložitým názvom. Tá vie z vášho smartfónu urobiť vreckový stroboskop. Po otvorení sa vám zobrazí domovská obrazovka, na ktorej nájdete sedem výrazných farieb.

Po kliknutí na konkrétnu z nich začne vaša obrazovka striedavo blikať vami vybranou a čiernou farbou. Na spodnej strane nájdete horizontálny „slider“, ktorým si určujete rýchlosť blikania. Priamo cez aplikáciu tiež môžete vašim priateľom poslať správu o tom, akou farbou budete „blikať“. Vďaka tomu vás v dave rýchlo zaregistrujú a nájdu. Dostupná je pre operačný systém iOS.

Pozrite si

Smart hodinky do mora, alebo s ktorými modelmi sa môžete potápať?

Ak by ste hľadali sofistikovanejšiu metódu ako sa nájsť v dave, môžete využiť produkty ako sú Apple Airtag či Samsung SmartTag. Tie si môžete dať napr. na kľúče či len tak do vrecka a vďaka tomu vás budú môcť ostatní z vašej skupiny rýchlo nájsť.

Zdroj | Apple

Jediný problém je, že ani jedno z týchto zariadení neumožňuje napárovať viac ľudí na jeden tag. Museli by ste teda dúfať v to, že vaši priatelia sa nerozdelili, nakoľko viete naraz nájsť len jedného z nich. Ide o vcelku nákladnú a komplikovanú metódu, no keď sa chce tak sa dá.

Zdroj | Apple

V oboch prípadoch však treba myslieť na to, že sa nezaobídete bez vášho smartfónu. Preto treba myslieť na to aby bol nabitý a pripravený v prípade potreby. Ak teda plánujete na podobnú akciu ísť, určite si nezabudnite pribaliť aj poriadnu powerbanku.