Reklama

STRAND CRAFT 122: dokonalá dovolenka na vode a na suchu

Števo Porubský

Blúdením po internete som narazil na web stránku švédskeho dizajnéra Edurada Graya, ktorý vytvoril nejeden zaujímavý projekt. Jedným z posledných je doslova jachta snov. Ak teda patríte k Top 10 najbohatších planéty, môžete o niečom takomto reálne uvažovať. My ostatní môžeme len žasnúť nad krásou dizajnu a funkčnosti.

 STRAND CRAFT 122

Švéd Gray vytvoril niečo, čo by sa možno časom mohlo dostať aj do reálnej výroby. Futuristická jachta s oblými a zároveň ostrými črtami zaujme už na prvý pohľad. Jej rozmery sú 38 m na dĺžku a 7,5 m na šírku. Impozantná je aj hmotnosť – 120 ton! „Hardvérové vybavenie“ tvorí dvojica motorov s výkonom 4 610 koní (každý!), pričom máte možnosť aj výkonnejšieho variantu s 5 100 konskými silami. Vďaka nim je maximálna rýchlosť stanovená na 43 uzlov (cca 80 km/h), resp. 55 uzlov (cca 102 km/h) so silnejšími motormi. Na 120 tonové monštrum je to viac ako úctyhodná hodnota.

 STRAND CRAFT 122

Interiér za všetky drobné…

…za všetky drobné, ale sveta! K dokonalosti dotiahnutý interiér v štýle Art Deco je samozrejme plne prispôsobiteľný vašim požiadavkám, no v základe ho tvoria 4 veľké dvojkajuty, pričom v každej je 52-palcový TV a zvukový systém Bang & Olufsen. Samozrejmosťou je obrovský mostík, priestranná miestnosť na recepcie, salónik a kajuty pre personál. Tým najzaujímavejším a najhodnotnejším v interiéri je určite superšportový automobil Tender. Je navrhnutý v štýle samotnej jachty a ponúka výkon 880 koní s maximálkou 375 km/h. A kde je? Predsa v špeciálnej garáži pod palubou, ktorú pri zakotvení jednoducho otvoríte smerom k mólu. Pekný sen? Takmer dokonalý. A cena? Tú dizajnér radšej asi ani neodhadol, hoci by sa určite našli rôzni „šejkovia“, ktorým by vôbec nevadila.

STRAND CRAFT 122

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.