Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ste dobrovoľník alebo neziskovka? Takto môžete získať financie pre svoj nápad

Ste dobrovoľník alebo neziskovka? Takto môžete získať financie pre svoj nápad
Zdroj | Unsplash
PR článok
Ste dobrovoľník alebo neziskovka? Takto môžete získať financie pre svoj nápad
Zdroj | Unsplash
Zdroj | Unsplash

Slovenskí dobrovoľníci a neziskové organizácie sa môžu uchádzať o finančnú podporu v medzinárodnom projekte What We Value.

Európsky projekt What We Value je určený dobrovoľníkom a organizáciám, ktoré pomáhajú na rôznych úrovniach svojej komunite či celej spoločnosti a bude trvať do septembra 2022. Cieľom je podporiť mladých ľudí z GenZ, oceniť lídrov dobrovoľníctva z tejto skupiny, vyzdvihnúť a podporiť ich inšpiratívne projekty, ktoré si zaslúžia zviditeľnenie.

Každý mesiac až 35 tisíc eur pre najpopulárnejší projekt

Projekt What We Value spúšťa Telekom naprieč desiatimi európskymi krajinami. Každý, kto prejaví záujem o prihlásenie svojho už fungujúceho projektu, môže tak učiniť cez medzinárodnú stránku https://whatwevalue.telekom.com/sk-SK/, na ktorej vyplní prihlášku. Podporu vo výške 35 000 € získajú každý mesiac dva najpopulárnejšie projekty.

Slovak Telekom lokálne podporí slovenské projekty sumou 15 tisíc eur

Slovenské projekty sa okrem medzinárodnej podpory budú môcť uchádzať aj o lokálnu podporu. Nadačný fond Telekom sa rozhodol každý mesiac počas trvania projektu podporiť jeden slovenský projekt, ktorý získa grant vo výške 5 000 €. Vďaka tomu tak 3 slovenské projekty získajú podporu vo výške 15 000 €. Táto podpora bude určená na rozvoj organizácií, ktoré projekt realizujú.

V akých kategóriách je možné prihlásiť projekt?

Projekt by sa mal dotýkať jednej z nasledovných oblastí: migrácia, rovnosť, vzdelávanie, životné prostredie, duševné zdravie, či ochrana zvierat.

Čo všetko musia uchádzači splniť, aby sa mohli zapojiť do niektorej z uvedenej kategórie?

V prvom rade prihlasovateľ projektu musí mať od 18 do 30 rokov, avšak na projekte môžu spolupracovať aj ľudia z iných vekových kategórií.

Musí ísť o existujúci projekt a nie iba o nápad, ktorého realizácia sa iba plánuje. Prihlasovateľ vyplní dotazník, kde v krátkosti opíše projekt, doteraz dosiahnuté výsledky, počet zapojených dobrovoľníkov, čas vynaložený na projekt, aspoň jednu fotografiu, ktorá projekt reprezentuje, vrátane profilu na sociálnych médiách na účely overenia. Keďže sa jedná o medzinárodnú aktivitu, celý projekt, prihláška musí byť podaná v anglickom jazyku.

Pre účastníkov projektu What We Value čakajú rôzne školenia a live podujatia s rôznymi inšpiratívnymi aktivistami

Po úspešnom prihlásení projektu a získaní tokenu Value NFT, ktorý funguje ako dôkaz aktivizmu mladých ľudí a je určený výlučne mladým dobrovoľníckym lídrom, ktorí sa venujú témam, na ktorých im najviac záleží, prihlasovateľ získa prístup k vzdelávaciemu kanálu na platforme Discord, kde sa bude môcť stretávať a spolupracovať s podobne zmýšľajúcimi dobrovoľníkmi. Discord server je otvorený pre všetkých overených lídrov projektov, ktorí vlastnia Value NFT, ktorí sa budú môcť zúčastňovať na live podujatiach pod záštitou inšpiratívnych odborníkov v oblasti dobrovoľníctva a rôznych svetových aktivistov.

Zdroj | pixabay.com

Ako sa projekty prepracujú medzi najpopulárnejšie a budú môcť získať finančnú podporu?

Na základe počtu bodov, ktoré projekt celkovo získa. Body sa prideľujú nasledovným spôsobom:

Používatelia na stránke https://whatwevalue.telekom.com/sk-SK/allcausesandprojects nájdu prihlásené projekty zo všetkých krajín, kde grantová výzva prebieha. Ak ich niektoré zo slovenských alebo zahraničných projektov zaujmú, môžu ich označiť, že sa im tieto projekty páčia, alebo ich môžu zdieľať či sledovať na sociálnych médiách.

Na čo všetko bude možne použiť nenávratný finančný dar vo výške 35 000 € v prípade úspechu?

Víťazný projekt bude musieť finančné prostriedky použiť na konkrétny zdokladovateľný materiálny účel, ktorý preukázateľne poslúži na podporu či zlepšenie projektu, na kancelárske priestory a ich vybavenie, technické zázemie. Finančné prostriedky nebude možné použiť napríklad na mzdy, školenia, energie. To sú základné kritéria, na ktoré sa bude prihliadať aj pri samotnom posudzovaní všetkých prihlásených projektov.