Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Staviteľská súťaž LEGO Masters prichádza už aj na Slovensko!

Staviteľská súťaž LEGO Masters prichádza už aj na Slovensko!
Zdroj | FOX Image
Stanislav Vinc
Staviteľská súťaž LEGO Masters prichádza už aj na Slovensko!
Zdroj | FOX Image
Zdroj | FOX Image

Fanúšikovia stavebnice LEGO budú mať už čoskoro jedinečnú príležitosť predviesť svoje staviteľské schopnosti celému Slovensku a v prípade úspechu aj vyhrať štedrú finančnú odmenu. Televízia Markíza totiž prinesie na svoje obrazovky zahraničný formát úspešnej televíznej súťaže LEGO Masters.

Unikátna show, v ktorej sa stretnú tí najväčší fanúšikovia stavebnice LEGO s neuveriteľnou predstavivosťou, kreativitou a zmyslom pre dizajn, prichádza už aj na Slovensko. Televízia Markíza oficiálne otvorila registráciu do súťažnej show LEGO Masters, ktorá je už aktuálne vysielaná v 14 krajinách sveta.

V súťažnej show sa proti sebe postavia dvojice skúsených staviteľov, ktorých úlohou je pomocou nekonečnej zásoby dielikov stavebnice LEGO postaviť bez návodu unikátne dielo podľa zadania, ktorým ohúria porotu. Zadaním môže byť určitá téma (napr. vesmír), ale aj stavba čo najodolnejšieho mostu či diela, ktorého zníženie pádom či kladivom bude vyzerať najštýlovejšie.

Víťazné dvojice si môžu zo súťaže odniesť štedrú finančnú odmenu. V prípade nemeckej verzie LEGO Masters to bolo 25 000 eur, v prípade americkej, austrálskej či belgickej verzie dokonca až 100 000 dolárov. O akú sumu sa bude hrať v slovenskej verzii, zatiaľ Televízia Markíza nešpecifikovala.

Podľa informácií, ktoré Televízia Markíza zverejnila na diskusnom fóre TatraLUG určenom pre fanúšikov stavebnice LEGO, je slovenská verzia show ešte len v prvej (prípravnej) fáze projektu. Známy teda ešte nie je ani termín vysielania, natáčať by sa však malo začať už po Vianociach.

Do súťaže sa môže prihlásiť ktokoľvek bez ohľadu na vek. Ako však zdôrazňuje Mário Vasko z Kastingového oddelenia TV Markíza, show je určená primárne pre dospelých, prípadne šikovných tínedžerov. Výber konkrétnych súťažných dvojíc bude ešte televízia pravdepodobne zužovať v dodatočnom kastingu.

Pokiaľ máte o účasť v televíznej súťaži LEGO Masters záujem, prihlásiť sa môžete priamo na webovej stránke Televízie Markíza. A keďže veľkých fanúšikov stavebnice LEGO nájdete aj v radoch našej redakcie, našu kreativitu a staviteľské zručnosti si možno pôjdeme do súťaže overiť aj my!