Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Štatistiky a vtipné príhody z roka 2022. Boltom až na Mars aj kolega z Biblie

Štatistiky a vtipné príhody z roka 2022. Boltom až na Mars aj kolega z Biblie
Zdroj | Bolt
Michal Sobek
Štatistiky a vtipné príhody z roka 2022. Boltom až na Mars aj kolega z Biblie
Zdroj | Bolt
Zdroj | Bolt

Zaujímavé štatistiky, ale aj úsmevné príhody. To všetko patrí ku koncu roka. Tentokrát boli ľudia opäť kreatívni, vozili sa pravidelne na prenajatých elektrických vozidlách, kde by spoločne dosiahli až na Mars a naspäť.

Začnime práve spomínaným Boltom. Táto taxislužba najviac premávala v mesiaci október. Úplne najviac ju využívala jedna Bratislavčanka, ktorá Boltom jazdila denne priemerne 3,5-krát a za celý rok absolvovala 1 272 jázd. Priemerné hodnotenie vodičov Boltu je 4,9 hviezdičiek z 5 a najväčšie prepitné bolo 85 eur.

Dobre sa darí aj elektrickým kolobežkám. Na nich používatelia dokopy virtuálne obišli celú planétu Zem až 106-krát, keďže prešli až 4,25 milióna kilometrov. Všetci používatelia kolobežiek Bolt na celom svete najazdili toľko, že by sa dopravili až na Mars a späť. Priemerná dĺžka jazdy na Slovensku je 1,37 km.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Bolt

Minulý rok si Slováci cez službu Bolt Food najviac objednávali ázijské jedlá, no tento rok ich vystriedali obľúbené cheeseburgery, keďže spoločnosť do ponuky zaradila aj obľúbený McDonald’s. Z celkového počtu objednávok tvoria tie z Košíc takmer tretinu. Z Bratislavy pochádza aj najväčší hladoš, ktorý si objednal 45 položiek a zaplatil za nich takmer 400 eur.

V prípade konkurencie od Woltu si zákazníci najčastejšie objednávali pizzu a burgre. Z potravín to boli rožky a banány. Čo sa týka donášky elektroniky, tak tam padol pred tohtoročnými Vianocami ďalší rekord pri najdrahšej donáške objednávky iPhonu 14.

Najvernejší zákazník pochádza z Trnavy, služby Woltu totiž za rok využil takmer 800-krát. Za celý rok kuriéri Woltu prešli na Slovensku dokopy viac ako 18 miliónov kilometrov, čo sa rovná 450-násobku obvodu Zeme. Za celkovo najrušnejší deň je považovaný piatok, 9. decembra. Najvyššie prepitné bolo tento rok 20 eur.

Aj lokálni a regionálni telekomunikační operátori počas komunikácie so zákazníkmi (Alternet, BBXNET, RadioLAN a Regiotel) neraz zažívajú úsmevné situácie. Napríklad domovníčka volala operátorovi s tým, že si pomýlila Mojžiša s kolegom Očenášom. Vraj len vedela, že je to meno je z Biblie.

Ďalší zákazník si chcel internet objednať len na mesiac. Vraj si ho stiahne na disketu a už ho nebude od operátora potrebovať. Iná zákazníčka si zase veľmi pochvaľovala internet, pretože iba na tomto internete si našla prácu.

Zdroj | Google

Klientka tiež nahlásila nefunkčnosť internetového pripojenia. Nasledovali otázky servisného oddelenia operátora a následne pokyny čo všetko má vyskúšať, aby opäť začalo všetko fungovať. V závere telefonátu sa pani priznala, že si svoj Wi-Fi router zobrala so sebou do kabelky a odišla na návštevu na opačný koniec Slovenska, kde ho pripojila k elektrickej sieti a internet nešiel.

Zaujímavé boli tiež skomolenia ako výpadovka (výpadok), zamilovaný kábel (zalomený kábel), set top bozk (set top box), trvalý pracovný príkaz (trvalý platobný príkaz) alebo 50-megapixelový internet (50-megabitový internet).