Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Štartujeme veľký test - 30 dní s Motorolou moto g9 power

Štartujeme veľký test - 30 dní s Motorolou moto g9 power
TECHBOX
Štartujeme veľký test - 30 dní s Motorolou moto g9 power

Smartfóny od Motoroly nežijú len vďaka svojmu menu a slávnej histórii. Naopak, aj dnes dokazujú, že myslia na vás – bežných používateľov, ktorí si nepotrebujú dokazovať svoj status extrémnymi parametrami. Chcú svoj telefón používať a v prípade Motoroly vedia, že sa môžu spoľahnúť na výkon, veľký displej, parádne fotografie, ale i na výdrž batérie.

Aj preto sme sa rozhodli vyskúšať práve tento model a v špeciálnom seriáli si vezmeme pod drobnohľad skutočnú výdrž novinky. Každý pondelok vám prinesieme naše zistenia z reálneho používania zameraného na výdrž batérie nielen pri multimédiách, pozeraní videí a počúvaní podcastov.

Výrobca tvrdí, že s takouto batériou vám vydrží smartfón rovné dva dni. Je to naozaj tak? Veď úprimne, kedy ste naposledy nabíjali smartfón až po takej dlhej dobe?

Motorola moto g9 power už názvom naznačuje, že je tu niečo silné. Sila novinky spočíva nielen v obrej batérii, tá je však základ, ak chcete smartfón využívať skutočne naplno. Dnes je trend niekoľkonásobne drahších zariadení opačný – poskytnú vám silný výkon a slabučkú batériu. Výsledkom je úsmevné používanie smartfónov, ktoré sú neustále spojené „pupočnou šnúrou“ s nabíjacím adaptérom.

Moto g9 power ponúka nadštandardnú kapacitu 6 000 mAh (na porovnanie, iPhone 12 má kapacitu 2 815 mAh). V balení sa nachádza 20-wattová TurboPower nabíjačka, ktorá smartfón nabije z 0 na 100 % za prijateľných 160 minút.

Keď sme rozbalili a aktivovali novinku, bola nabitá na 48 %. Pripojili sme ju k nabíjačke a zapli stopky. Viete koľko trvalo, kým sa nabila na 100 %? Na plnú kapacitu stačilo pribalenej nabíjačke 105 minút! Slušný čas, čo poviete? Uvidíme, ako sa bude batéria správať počas testovania. Zatiaľ to vyzerá veľmi sľubne.

Silný je aj Max Vision HD+ displej. Má 6,8 palcov, pomer strán 20,5:9 a rozlíšenie 1 640 x 720 pixlov s hustotou 264 ppi s pomerom obrazovky k telu 87,2 %. Dostatok výkonu zaisťuje overený čipset Qualcomm Snapdragon 662 spárovaný so 4 GB RAM. Spolu s Androidom 10 a nadstavbou My UX si užijete herný zážitok na veľkej obrazovke.

Veľká batéria, obrovský displej, spoľahlivý procesor – a čo fotoaparát? Tak ten vás prekvapí. Na zadnej strane je vždy pripravená trojica snímačov. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 64 Mpx a clonu f/1,8. Video natočíte v maximálnom rozlíšení FHD (1080p) pri 60 fps.

Druhý snímač slúži na zhotovenie efektných makro fotografií s minimálnou vzdialenosťou 2,5 cm. Má 2 Mpx rozlíšenie a clonové číslo f/1,4. Tretí fotoaparát slúži na získanie hĺbky ostrosti, poskytuje 2 Mpx rozlíšenie s clonou f/2,4.

Selfie kamera sa nachádza na ľavej strane displeja, ponúka skvelé 16 Mpx rozlíšenie s clonou f/2,2. Video zvládne vo FHD kvalite pri 30 fps. Technológia Quad Pixel sa nachádza v prednom aj zadnom fotoaparáte. Spája štyri pixely do jedného veľkého 1,6 μm pixelu, ktorý je dôležitý pri snímaní jasných fotografií, obzvlášť pri nedostatočnom osvetlení. V kombinácii s optickou stabilizáciou obrazu (OIS) zabezpečí, že vaše nočné fotografie nebudú zrnité ani rozmazané.

Mimochodom, moto g9 power má vstavanú 128 GB pamäť, kde si uložíte tisícky fotografí a videí v tom najlepšom rozlíšení. A keby ich bolo naozaj veľa, pamäť si rozšírite za pár eur pomocou microSD karty a nemusíte pritom platiť mesačné poplatky za miesto na cloude.

Na zadnej strane sa nachádza aj snímač odtlačkov prstov. Funguje spoľahlivo, čo je dôležité, ak chcete mať svoje zariadenie chránené a zároveň si ho kedykoľvek rýchlo odblokovať.

Viete, že…

Motorola zabezpečovala komunikáciu Zeme s posádkou NASA, ktorá pristála 20. júla 1969 na Mesiaci? Dôležitú úlohu v tejto historickej chvíli mal vysielač S-Band Transponder, ktorý bol súčasťou veliteľského modulu Apollo 11.

Motorola sa nabíja cez USB-C port, ktorý je v spodnej časti. Na vrchnej na vás čaká malé prekvapenie, 3,5 mm jack! Áno, ešte stále je nás dosť, čo nedajú dopustiť na káblové slúchadlá. Ďalšou zaujímavou a určite nie v tejto cenovej triede bežnou vychytávkou je prítomnosť samostatného fyzického tlačidla pre hlasového asistenta Google. Nájdete ho na ľavej bočnej strane a rýchlo sa tak dostanete nielen k hľadaným informáciám, ale i k ovládaniu inteligentnej domácnosti.

Páči sa nám pribalený silikónový obal. Pre výrobcu je to pár centov navyše, ale vám pomôže ochrániť zariadenie minimálne počas doby, kým si nezoženiete iný obal vyhovujúci vášmu vkusu.

Nezabudnite, už o týždeň pokračujeme a pozrieme sa na prvé výsledky vo výdrži nášho maratónca moto g9 power! Používame ho ako hlavný smartfón – to znamená dlhé volania, hodiny na webstránkach, sociálnych sieťach a aktívne využívanie médií. Ak vás Motorola moto g9 power zaujala, vedzte, že si ju kúpite za 199,90 eur.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Lenovo Slovakia.

Zdroj