Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Starlink bude konečne fungovať aj na cestách, má to však háčik

Starlink bude konečne fungovať aj na cestách, má to však háčik
Zdroj | SpaceX
Tomáš Šmidák
Starlink bude konečne fungovať aj na cestách, má to však háčik
Zdroj | SpaceX
Zdroj | SpaceX

Vesmírny internet Starlink od spoločnosti SpaceX si budú môcť vychutnať už aj majitelia obytných vozidiel. Spoločnosť totiž predstavila anténu, s ktorou sa budete môcť jednoducho pripojiť z akékoľvek miesta, v prípade že budete v oblasti pokrytia.

Za niečo vyše roka sa zo Starlinku stal veľký pojem. Satelitný internet vďaka, ktorému sa bude môcť k kvalitnému pripojeniu dostať každý zažíva veľký úspech. Okrem komerčného úspechu mu však treba spoločnosti SpaceX pripočítať aj zásluhy za pomoc Ukrajine či poskytnutie internetu pre školy v agrárnych oblastiach Brazílie. Najnovšie sa z tejto technológie budú môcť tešiť aj ľudia na cestách.

Zdroj | SpaceX
Pozrite si

Starlink už aj na Ukrajine, Elon Musk nariadil jeho predčasné spustenie

Elon Musk na svojom Twitter účte uverejnil status, v ktorom oznamuje, že Starlink je dostupný už aj pre majiteľov karavanov, kampervanov či iných veľkých vozidiel.

Nová anténa bude poskytovať vysokorýchlostné pripojenie a nízku latenciu pre všetkých, ktorí budú v pokrytí siete Starlink. V regióne, ktorý je označený ako „Waitlist“, môžu používatelia očakávať citeľne nižšiu rýchlosť pripojenia. Navyše, aby ste mohli používať Starlink aj mimo svojho domova, musíte mať najprv zakúpenú domácu verziu. Vaše pripojenie na cestách zároveň nebude mať takú prioritu, ako pripojenie v domácnosti.

Zdroj | SpaceX

Anténa sa tiež nedá používať počas toho ako je vozidlo v pohybe a nie je tiež možné ju pripevniť na strechu. Zakaždým teda treba anténu položiť na zem, nastaviť ju a až potom môžete začať surfovať internetom. Služba tiež funguje na princípe mesačného predplatného a v prípade, že ju nebudete používať, ju môžete kedykoľvek zrušiť. Cena je 135 dolárov na mesiac. Nezahŕňa ešte príplatok 25 dolárov, za anténu s vyššou odolnosťou voči vode.

Pozrite si

Táto aerolinka vám ponúkne Wi-Fi cez Starlink. Je to však hudba budúcnosti

Zdroj | SpaceX

Starlink má aktuálne najsilnejšie pokrytie v USA a Kanade. Ničím nezaostáva ani Európa, ktorá má pokrytie vo Francúzsku, Nemecku, Španielsku, vo veľkej časti Veľkej Británie a tiež na Slovensku a v Česku. Ako sa používa a nastavuje štandardná verzia Starlinku, si môžete prečítať v našom článku.

 

Zdroj