SPUD je prvý rozkladací displej s uhlopriečkou až 24 palcov

ZDROJ | SPUD

Spomínate si na televízory so zadnou projekciou? Niečo podobné, hoci výrazne modernejšie a mobilnejšie sa objavilo na Kickstarteri. Nazýva sa SPUD. Ide o projekt unikátneho skladacieho externého displeja, ktorý môžete nosiť so sebou aj na cesty. Stačí ho rozložiť, pripojiť k zdroju obrazu a je to.

SPUD (Spontaneous Pop-up Display) je vlastne DLP projektor s plátnom, na ktorom vidíte obraz. Vďaka skladacej konštrukcii ho je možné nosiť so sebou na cesty, na prezentácie či na chaty bez toho, aby zabral výrazne veľa miesta.

spud-9
ZDROJ | SPUD

Rozmery poskladaného displeja sú len 17 x 19 x 5,5 cm, hmotnosť dosahuje 900 gramov. Používa sa pritom ako dáždnik. Stačí potiahnuť zadnú pevnú časť a SPUD sa roztiahne do tvaru starého CRT televízora. Vzadu sa pripojí DLP projektor a je to.

spud-3
ZDROJ | SPUD

Nevýhodou je práve rozložený tvar. V lietadle či vlaku alebo na malom stole si ho jednoducho nerozložíte. Druhou nevýhodou je maximálne rozlíšenie. Práve kvôli DLP projektoru miniatúrnych rozmerov je rozlíšenie len 1 280 x 720 px.

Otázny je tiež jas displeja, keďže prenosné projektory ho vysoký nedosahujú. Predpokladám, že pôjde o jas na úrovni 100-200 lúmenov.

K počítaču sa SPUD pripája HDMI portom aj s MHL, využiť je ale možné aj Wi-Fi (Miracast, resp. Chromecast).

Cena novinky v predaji má byť 499 dolárov, momentálne ho je stále možné predobjednať cez Kickstarter od 389 dolárov.

spud-5
ZDROJ | SPUD
spud-4
ZDROJ | SPUD
spud-2
ZDROJ | SPUD

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku