Oculus vďaka plánovaným okuliarom posunie VR a AR ešte ďalej

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZDROJ | FacebookOculus

Už je tomu takmer 6 mesiacov od kedy spoločnosti Samsung a Facebook predstavili svoj VR set, fungujúci na princípe nutnosti výkonného smartfónu. Ten poskytuje obraz tvoriaci virtuálnu realitu.

Mark Zuckerberg, CEO spoločnosti Facebook, je optimistický v súvislosti s virtuálnou realitou. Počas jeho výstupu na konferencii F8 2016 zameranej na vývoj povedal, že spoločnosť pracuje na kompletne novom sete rozširujúcom sociálny život.

Oculus Rift 4
ZDROJ | Oculus

Dodal, že virtuálna realita (VR) má potenciál byť najväčšou sociálnou platformou, pretože už teraz máte pocit, ako by ste stáli vedľa premietanej osoby.

Pozrite siVirtuálna realita – boom či bublina?

Palmer Luckey, vynálezca Oculus Rift headsetu, ktorý predal firmu Facebooku za 2 miliardy v roku 2014, už dávnejšie predpovedal zlúčenie celého setu do menšieho kusu hardvéru. Práve bežné okuliare sa javia ako najlepší spôsob.

Facebok Oculus AR glass
ZDROJ | Facebook

Avšak aktuálne využívaná technológia neposkytuje možnosť kompletnej implementácie do klasických okuliarových rámov.

Avšak zdieľaná fotografia z konferencie Facebook F8 popisuje možnú tvorbu nového člena rodiny Oculus. Zariadenie podobné projektu Microsoft HoloLens a tiež už takmer zabudnutým Google Glass možno bude zaujímavou novinkou.

Pozrite siKonečne je tu kamera, ktorá dokáže streamovať virtuálnu realitu

Veríme, že to nebude len jednouché premietanie videa na obrazovku okuliarových sklíčok. Keďže sa jedná o giganta na poli socialných sietí, projekt by mal obsahovať určité prepojenia na vytvorený Facebook profil.

ZdrojFacebook

Komentáre k článku