Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sphero RVR - robotický rover, ktorý si viete naprogramovať

Sphero RVR - robotický rover, ktorý si viete naprogramovať
Zdroj | Sphero
Michal Spiegel
Sphero RVR - robotický rover, ktorý si viete naprogramovať
Zdroj | Sphero
Zdroj | Sphero

Firma Sphero je na trhu známa najmä vďaka svojim robotickým hračkám zo sveta Star Wars. Najnovšie chce svet robotiky obohatiť programovateľným autíčkom Sphero RVR.

To pripomína vesmírny rover, len je oveľa menší. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o hračku, no opak je pravdou. Auto slúži ako programovateľný robot, ktorý ponúka množstvo možností.

Vozidlo viete rôznymi spôsobmi upravovať a nechýba množstvo pripojiteľných senzorov. Rover nemá problém s rôznymi prekážkami či ťažkým terénom.

Zdroj | Sphero
Pozrite si

Sphero má novú robotickú guľu Sphero Bolt. Je živšia a pestrejšia

Sphero RVR nájde využitie vo svete vzdelávania, technologických nadšencov či poctivých hackerov, ktorí si na ňom môžu otestovať rôzne programy. Programovať sa bude dať vo viacerých jazykoch vrátane Java či Python.

Výhodou tiež je, že robot podporuje aj zariadenia tretích strán ako napríklad Raspberry Pi, BBC micro:bit či Arduino. Vďaka aplikácii Sphero Edu app môžete rover prispôsobiť podľa vašich predstáv. Môžete ho napríklad nastaviť, aby vám strážil dom. Stačí pripojiť pohybový senzor či kameru. Alebo ho môžete premeniť na hlasového asistenta, ktorý sa od vás nepohne ani na krok.

V balení nájdete okrem roveru aj svetelný senzor, farebný senzor, IR senzor, magentický senzor, akcelerometer či gyroskop, ktorý viete na robota pripojiť a na základe senzora ho naprogramovať. Vo vnútri rovera nájdeme batériu, ktorá sa dá vybrať, prípadne nahradiť. Výrobca sľubuje rýchle nabíjanie.

Zdroj | Sphero
Pozrite si

Sphero Specdrums ring – inteligentná hudobná hračka nielen pre deti

Projekt má dokonca na Kickstarteri ešte viac ako 25 dní a už vyzbieral viac ako dvojnásobok cieľovej sumy. O úspech tak má postarané.

V prípade, že vás Sphero RVR zaujal, môžete si ho predobjednať na Kickstarteri za limitovanú cenu 199 dolárov. Finálna cena po začatí predaja by mala byť 250 dolárov. K dispozícii sú aj iné balíčky, v ktorých napríklad dostanete robota Bolt od firmy Sphero navyše. Produkt sa začne rozosielať v októbri tohto roku.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.