Soundbar Signa S4 od Polk Audio si konečne rozumie s Dolby Atmos

ZDROJ | Polk Audio

Signa S4 je prvým soundbarom výrobcu, ktorý podporuje Dolby Atmos. Má sedem meničov, vrátane dvoch nahor smerujúcich reproduktorov určených na poskytovanie 3D zvuku pre filmy, TV, hudbu a hry. V balení nájdete i bezdrôtový subwoofer.

Polk Audio myslel aj na to, ak zdroj obsahu nie je pripravený v Dolby Amtos. Signa S4 ponúka možnosť vytvorenia virtuálneho zážitku z „Atmos“, keď systém zmixuje výškové, priestorové a stredové kanály. Znie to ako podivná kombinácia, ale vraj to funguje veľmi dobre. Soundbar využijete, samozrejme, aj na bežné stereo.

ZDROJ | Polk Audio

Ďalšia zaujímavá technológia VoiceAdjust urobí dialógy zrozumiteľnejšími počas hlučných scén, ale i počas sledovania obsahu pri nízkej úrovni hlasitosti. Práve zrozumiteľnosť hercov býva častým problémom priestorového zvuku. Ak si znížite hlasitosť na nižšiu úroveň – efekty sú stále príliš hlasné, ale dialógy častokrát takmer nepočuteľné.

Bezdrôtový subwoofer má dosah 10 metrov, čo by malo byť postačujúce v bežných interiéroch. Tu poslúži funkcia Bass Adjust, vyladí nízke kmitočty na soundbare i subwooferi.

ZDROJ | Polk Audio

Používatelia majú k dispozícii jednotlačidlové predvoľby určené na prehrávanie filmov a hudby. Nočný režim sa postará o zníženie basových tónov a zdôrazní dialógy, aby nezanikli pri stíšenom zvuku. Soundbar Signa S4 sa dá pripojiť k televízoru cez HDMI (eARC), optický kábel, ale i dokonca aux-in.

ZDROJ | Polk Audio

Signa S4 je naprogramovaný tak, aby fungoval s väčšinou diaľkových ovládačov pre televízory. Rýchlo sa spáruje s mobilným zariadením cez Bluetooth, takže streamovať vašu obľúbenú hudbu je otázkou niekoľkých sekúnd. Rozmery soundbaru sú 1 046 x 95 x 60 mm, subwoofer má 200 x 328 x 280 mm.

ZDROJ | Polk Audio

Polk Audio Signa S4 si môžete kúpiť za 399 dolárov. Okrem bezdrôtového subwooferu nájdete v balení diaľkové ovládanie a káble pre HDMI a pripojenie cez optiku.

ZdrojPolk Audio