Soundbar Samsung HW-Q950A vás vtiahne od deja 16-kanálovým zvukom

ZDROJ | Samsung

Samung predstavil na svojej virtuálnej akcii Unbox & Discover tohtoročný rad televízorov Micro LED, Samsung Neo QLED a lifestylových modelov. Okrem nich však predstavil aj nové monitory a soundbary Q Series. V našom článku sa pozrieme na nový zvukový systém HW-Q950A.

Obľúbenosť zvukových systémov narastá nielen vďaka pandémii. Ich technické parametre sa z roka na rok zlepšujú a cena nie je nijako závratná. Okrem toho oveľa lepšie zapadnú do interiéru, ako klasické zosilňovače, resp. receivery.

Samsung HW-Q950A patrí do série Q Series pre rok 2021. Je vybavený špičkovou technológiou Q-Symphony, ktorá prináša kvalitný priestorový zvuk. Soundbar si dokonca vie pomocou mikrofónu oskenovať okolie a prispôsobiť mu ideálne priestorové charakteristiky. Systém sa volá SpaceFit a mal by produkovať správne množstvo basov bez ohľadu na to, akú veľkosť a tvar má miestnosť, v ktorej sa soundbar nachádza.

soundbar
ZDROJ | Samsung

Soundbar Q950A oslovuje náročných poslucháčov s priestorovým 11.1.4-kanálovým zvukovým usporiadaním. Všetky reproduktory, vrátane subwoofera sú bezdrôtové. Pribudla nová funkcia Bass Boost, ktorá posilňuje dunivé basy. Aplikácia Tap Sound slúži na streamovanie hudby (podcastov) z mobilných zariadení.

Nechýba Apple AirPlay 2 a podpora zvukových štandardov Dolby Atmos, HDMI eARC a DTS: X. Nájdete tu HDMI eARC a HDMI vstup.

Číslo 11.1.4 znamená 11 kanálov zvuku vysielaných priamo na poslucháčov (spredu aj zozadu), jeden subwoofer pre basové tóny a štyri kanály zvuku odrážajúce sa od stropu.

Pozrite siZapíše sa 10 nových soundbarov od Samsungu do Guinnessovej knihy rekordov?

Prirodzene, nesmie chýbať podpora podpora rôznych hlasových asistentov, napríklad. Amazon Alexa a Bixby. Pomôžu s ovládaním, inteligentnou domácnosťou a ďalšími funkciami. Samozrejme, po Slovensky sa s nimi zatiaľ nedohovoríte.

Samsung zatiaľ neoznámil cenu tohto vlajkového soundbaru. Nahrádza model HW-Q950T, ktorého cena sa dnes pohybuje na úrovni 1 399 eur.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

 

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku