Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Soundbar s Dolby Atmos, DTS:X a Alexou od LG kúpite za nevídané peniaze!

Soundbar s Dolby Atmos, DTS:X a Alexou od LG kúpite za nevídané peniaze!
Zdroj | LG
Števo Porubský
Soundbar s Dolby Atmos, DTS:X a Alexou od LG kúpite za nevídané peniaze!
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Človek je tvor zvláštny. Kúpi si napríklad 65″ televízor, aby mohol pozerať filmy a seriály na „krajšom“, no zvuk ponechá na viac ako biednych továrenských reproduktoroch. Dôvodov prečo tak je je vždy viacero, často je to aj nemožnosť inštalácie domáceho kina po celej miestnosti. Riešením je však soundbar. Tentokrát sme našli unikátny top-end kúsok z minulého roka so zľavou akú vidieť málokedy – vyše 46 %!

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Sounbary od LG, minimálne tie vo vyšších triedach sú vybavené technológiami od britskej spoločnosti Meridian, ktorá stojí za viacerými patentami audio sveta. LG SP8YA má aj technológiu s umelou inteligenciou, ktorá sa stará aj o automatickú kalibráciu podľa tvaru miestnosti.

Zdroj | LG

Soundbar LG SP8YA je pomerne nenápadný. Samotný soundbar je klasickej konštrukcie – masívny hranol s otvormi pre reproduktory. Masívny aj preto, lebo jeho dĺžka je vyše jedného metra. Naopak, výška len 5,7 cm je ideálna aj pre tých, ktorí máte televízor postavený na nožičkách.

K soundbaru v balení nájdete aj subwoofer. Je bezdrôtový, stačí vám elektrická zásuvka na jeho zapojenie. Celkový výkon zostavy výrobca udáva na 440 W, disponuje pritom 3.1.2ch zvukom. Dva reproduktory tak mieria do stropu, čím vytvárajú priestorový zvuk.

Zdroj | LG

Pre maximálny priestorový zvuk je ale možné dokúpiť k SP8YA aj zadné bezdrôtové reproduktory a vytvoriť si tak 5.1.2ch domáce kino s výkonom 580 W. Aj tie je možné kúpiť teraz so super cenou necelých 150 €, pričom bežne stoja 309 €.

 

Plusom soundbaru nie je len konektivita v podobe až dvoch HDMI portov (aj s eARC), optického audio vstupu, USB, či kombinácie Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.0, ale aj s možnosťou využívania ako domáceho smart home reproduktora. LG SP8YA podporuje hlasových asistentov Amazon Alexa a Google Assistant. Nechýba ale ani podpora Apple AirPlay.

Zdroj | LG

Samozrejmosťou soundbaru je podpora kodekov ako Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, ale aj Dolby Atmos i DTS:X, ale aj Hi-Res Audio! Potešiť môže aj Dolby Atmos Music, ktorú ale väčšina streamov ešte nepodporuje (zatiaľ iba Amazon Prime a Tidal).

Aktuálnu ponuku nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.