Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Soundbar Denon DHT-S316: virtuálny multikanálový zvuk a Bluetooth

Soundbar Denon DHT-S316: virtuálny multikanálový zvuk a Bluetooth
Zdroj | Denon
Juraj Procházka
Soundbar Denon DHT-S316: virtuálny multikanálový zvuk a Bluetooth
Zdroj | Denon
Zdroj | Denon

Výrobcu špičkovej audiotechniky, ktorý v branži pôsobí už druhé storočie by ste hľadali ťažko, no predsa existuje. Spoločnosť Denon, ktorá bola prvým japonským výrobcom audiotechniky a dodávateľom prvých komerčných CD na svete, buduje svoje know-how už od roku 1910.

Pozrite si

Denon HEOS AVR – revolučný AV prijímač aj pre náročných

Poznáme jeho zosilňovače, AV prijímače, prehrávače a hudobné systémy z oblasti high-endu, aj mainstreamu, no odborníci a dídžeji po celom svete oceňujú aj profesionálne štúdiové produkty značky Denon.

Zdroj | Denon

Firma však popri audiofiloch nezabúda ani na bežných užívateľov, ktorí ocenia kvalitný zvuk za prijateľné cenu. Práve do tejto kategórie by sme mohli zaradiť aj novinku z oblasti domáceho kina – subtílny soundbar Denon DHT-S316 s bezdrôtovým subwooferom a Bluetooth konektivitou.

Štíhly dizajn pre bezproblémové umiestnenie

Soundbar DHT-S316 s rozmermi 900 x 55 x 82 mm (D x V x H) môžete podľa potreby umiestniť na stenu, alebo na policu. Vďaka výške iba 5,5 cm sa hodí na väčšinu miest a neblokuje spodný okraj televízora alebo snímač infračerveného diaľkového ovládania. Subwoofer, keďže je bezdrôtový, môžete umiestniť na ľubovoľné miesto.

Zdroj | Denon

Zvuková lišta má pár 1” výškových meničov a dvojicu stredotónových reproduktorov s rozmerom 1,25″ x 4,4″, ktorú v subwooferi dopĺňa 5,5” nízkotónový měnič. Dvojcestný soundbar poskytuje silný, dynamický zvuk domáceho kina Denon, ale dokáže viac.

Pozrite si

AV prijímače Denon AVR-X550BT / AVR-X250BT naštartujú vaše domáce kino

Dekódovanie Dolby Digital a DTS prostredníctvom pokročilých psychoakustických algoritmov pomáha realisticky simulovať viackanálový zážitok z priestorového zvuku domáceho kina.

Zdroj | Denon

Nie je to síce multikanálový 3D zvuk, aký by ste dosiahli s domácim kinom s podporou Dolby Atmos, alebo DTS:X, ale s technológiou Denon Virtual Surround aj tak dokážete „vytiahnuť“ z televízneho zvuku viac ako jednoduché stereo.

Zdroj | Denon

Funkcia Denon Dialogue Enhancer zas zlepšuje zrozumiteľnosť dialógu. Pomôže hlavne pri filmoch a televíznych reláciách so zložitými zvukovými stopami, kde zvýrazní dialóg bez toho, aby ste museli upravovať celkovú hlasitosť.

Konektivita: s káblom, aj bezdrôtovo

Soundbar môžete k televízoru pripojiť na jeden z digitálnych vstupov optickým káblom, ale výhodnejšia a preferovaná možnosť bude využitie vstupu HDMI pomocou dodaného HDMI kábla. Vďaka tomu, že podporuje funkciu spätného audio kanála ARC (Audio Return Channel) budete môcť soundbar ovládať aj diaľkovým ovládačom TV.

Zdroj | Denon

Súčasťou dodávky je, samozrejme, aj samostatný diaľkový ovládač pre soundbar a hlasitosť, či výber vstupu môžete ovládať aj sústavou tlačidiel na hornom paneli soundbaru.

Na optický vstup a na analógový vstup AUX (3,5 mm) môžete pripojiť ďalšie zvukové zdroje. Atraktívnou voľbou však bude zrejme bezdrôtové pripojenie Bluetooth, vďaka ktorému môžete streamovať hudbu z vášho smartfónu, alebo iných mobilných zariadení.

Pozrite si

Denon uviedol novú Hi-Fi sériu 800, ale aj dva gramofóny, či audiosystém

Okrem vlastnej hudobnej knižnice tak môžete cez soundbar počúvať aj obľúbené streamovacie služby, alebo internetové rádiá.

Sympatický soundbar bude dostupný v čiernej farbe už v priebehu októbra. Pri odporúčanej cene 279 € pravdepodobne poteší mnoho priaznivcov značky Denon a nielen ich.

Zdroj