Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sound BlasterX Katana rozsekne miestnosť zvukom

Sound BlasterX Katana rozsekne miestnosť zvukom
Zdroj | Creative
Marek Šimunek
Sound BlasterX Katana rozsekne miestnosť zvukom
Zdroj | Creative
Zdroj | Creative

Creative si aj tento rok na výstavu IFA 2016 pripravil poriadnu dávku noviniek. Okrem nových štýlových reproduktorov a priateľov do dažďa pripravil výrobca aj niečo pre notorických hráčov. Nový hudobný systém Creative Sound BlasterX Katana doslova presekne miestnosť zvukom.

Nový Sound BlasterX Katana je all-in-one 24-bitovým zvukovým systémom pod monitor, ktorý sa môže pochváliť hneď niekoľkými zaujímavosťami. Vo svojej podstate sa jedná o soundbar, ktorý si umiestnite priamo pod svoj monitor.

Zdroj | Creative

Nový Sound BlasterX Katana sa stáva prvým soundbarom, ktorý ponúkne viacjadrový DSP Creative procesor. Ten v systéme pracuje podobne ako zvuková karta Sound Blaster/DAC.

Pozrite si

Creative Sound Blaster X7: budete ho milovať a to nielen pre jeho vzhľad

Vďaka tomu sa môže pochváliť kvalitným zvukom vo vysokom rozlíšení 24-bit. Samotný reproduktor pritom zahŕňa päť samostatných meničov, pričom každý je poháňaný samostatným DSP riadeným zosilňovačom.

Zdroj | Creative

Dvojica dohora smerujúcich stredobasových meničov, dva výškové reproduktory a jeden subwoofer tak spolu dosahujú výkon 75 W RMS.

Okrem optického pripojenia k zdroju zvuku podporuje SoundBlaster Katana aj priame pripojenie USB disku, pripojenie pomocou 3,5 mm audio konektora a samozrejme aj pripojenie pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth.

Našťastie je možné farebné osvetlenie okrem nastavenia aj kompletne vypnúť. Počas dema totiž na nás pôsobilo skôr rušivo, ako zaujímavo.

Zdroj | Creative

Nový zvukový systém Creative Sound BlasterX Katana sa začne predávať v priebehu novembra tohto roku, pričom jeho maloobchodná odporúčaná cena je na úrovni 299,99 €.

Zdroj