Sony Xperia X Compact – malý „veľký brat“ pre každého

Sony si na výstavu IFA 2016 prinieslo okrem vlajkovej lode Xperia XZ aj menší a kompaktnejší model Sony Xperia X Compact, akoby nástupcu malých Xperia smartfónov.

RECENZIASony Xperia X Compact – malý, ale výkonný s výborným foťákom

https://www.youtube.com/watch?v=yqiT7at-1WA

RECENZIASony Xperia XZ – nový dizajn, laserové ostrenie a USB-C

Sony Xperia X Compact live 1Nie len celkové rozmery 129 x 65 x 9,5 mm pri hmotnosti 135 g, ale aj tomu zodpovedajúca veľkosť 4,6-palcového TRILUMINOS displeja s HD rozlíšením, ktorý chráni sklo Gorilla, tento smartfón predurčujú pre širšiu používateľskú základňu.

Pozrite siSony Xperia XZ – nová vlajková loď s laserovým ostrením


Sony Xperia X Compact live 4

 

RecenziaSony Xperia XA – kráska s výbornou výdržou, ale slabým vnútrom

Sony Xperia X Compact live 5Aj Xperia X Compact v hlavných rysoch udržiava dizajnovú líniu Xperia X modelov a pritom prichádza aj s novými prvkami, ktoré sú badateľné pri detailnejšom pohľade, obzvlášť na zadnú stranu.

Sony Xperia X Compact live 6

 

RecenziaSony Xperia X – fotí skôr, ako stlačíte spúšť

Sony Xperia X Compact live 7Tu sa nachádza optika 23 Mpx fotoaparátu s 1/2.3” Exmor RS senzorom, laserovým zaostrovaním a LED diódou. Nechýba mu funkcia SteadyShot s 5-osou stabilizáciou. Fotoaparát zaznamenáva Full HD videá pri 60 fps. Pre „selfistov“ je vpredu 5 Mpx kamera s 1/5” Exmor RS senzorom a clonou f/2,4.

 

Pozrite siSony Xperia XA naživo vo všetkých farbách

Výrobca vybavil model X Compact 6-jadrovým 64-bitovým procesorom Snapdragon 650 s grafikou Adreno 510. Ani pamäťovo ho neochudobnil, keďže RAM má veľkosť 3 GB a vnútorný priestor 32 GB. V prípade potreby ho rozšírite mocroSDXC kartami do 256 GB.

Sony Xperia X Compact live 11

 

Pozrite siAko fotí Sony Xperia X? Pozrite si prvé živé fotky

Sony Xperia X Compact live 10Sony Xperia X Compact bude v prevedení s jednou SIM kartou veľkosti Nano, ktorá umožní pripojenie aj do sietí LTE. Z ďalšej bezdrôtovej konektivity nechýba nič podstatné, ako Wi-Fi, Bluetooth 4.2, NFC a pochopiteľne aj pozičné systémy GPS a GLONASS. Micro USB konektor ale nehľadajte, X Compact má už USB-C port.

Snímač odtlačkov prstov má už svoje tradičné miesto na bočnej strane a je implementovaný do tlačidla napájania. Energiu smartfónu dodáva 2 700 mAh batéria, ktorej výdrž môžete predĺžiť známym režimom STAMINA.

https://youtu.be/CG-do8ltJ8U

https://youtu.be/8MHeCR1ohC4

X Compact beží na operačnom systéme Android 6.0 a dostupná bude v troch farbách, Mist Blue, Universe Black a White už v priebehu septembra. Cenu ale výrobca ešte neupresnil.

https://youtu.be/MASBntELeAY
https://youtu.be/SdjOML1mvHo
https://youtu.be/NN2hhz0vYiI
https://youtu.be/UvvjIMaGRYY

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojSony

Komentáre k článku