Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony Xperia 10 III: bude vám stačiť trojitý foťák, 5G a vodeodolnosť?

Sony Xperia 10 III: bude vám stačiť trojitý foťák, 5G a vodeodolnosť?
Zdroj | Sony
Richard Pliešovský
Sony Xperia 10 III: bude vám stačiť trojitý foťák, 5G a vodeodolnosť?
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Priaznivci smartfónov značky Sony dnes dostali zaujímavú nádielku, okrem modelov Xperia 1 III a 5 III bola predstavená Xperia 10 III, ktorá je prvá z 10-tkovej série s 5G konektivitou.

Sony Xperia 10 III predstavuje dostupný, no pritom výkonný 5G smartfón s vodeodolným telom (IP 65/IP68). Poháňa ho 8-jadrový Snapdragon 690 5G (2 x 2,0 GHz Kryo 560 Gold a 6 x 1,7 GHz Kryo 560 Silver) spárovaný s 6 GB RAM a Androidom 11.

Novinka ponúka 6″ OLED displej s pomerom strán 21:9 s rozlíšením 1 080 x 2 520 px, podporou HDR a hustotou 457 ppi. Obrazovka nemá výrez, chráni ju Gorilla Glass 6.

Zdroj | Sony

Na zadnej strane sa nachádza trojitý fotoaparát – ultraširoký, širokouhlý a teleobjektív. Univerzálny objektív, ekvivalent 27 mm, má 12 Mpx rozlíšenie s f/1,8. Je ideálny pre najrôznejšie situácie a poradí si aj so scénami pri slabom osvetlení. Širokouhlý objektív má 8 Mpx s f/2,2 (120˚) je ekvivalent 16 mm. Teleobjektív (54 mm) má rozlíšenie 8 Mpx s clonovým číslom f/2,4. Webkamera ponúka 8 Mpx s f 2,0 (24 mm).

Automatický režim prináša funkciu detekcie zvierat. Algoritmus dokáže identifikovať, či je snímaný objekt pes alebo mačka, aby následne upravil rýchlosť uzávierky a citlivosť ISO a vytvoril fotografie s minimalizovaním rozmazania.

Pozrite si

Sony Xperia 10 vs Sony Xperia 10 II – Je dvojka naozaj jasný víťaz?

Sony Xperia 10 III vylepšilo rozhranie s viacerými oknami o novú funkciu Pop-up window. Tá pomáha pri multi-taskingu a umožňuje prekryť jedno okno druhým, čo urýchli napríklad odpovedanie na e-mail.

Zdroj | Sony

Sony už tradične kladie dôraz na kvalitné audio. Aj v tejto novinke máte možnosť počúvať hudbu v kvalite High-Resolution Audio, ale aj cez 3,5 mm audio konektor. Xperia 10 III vybavená technológiou DSEE Ultimate 5, ktorá využíva AI k vylepšeniu skladieb na úroveň blízku kvalite zvuku v High-Resolution Audio s automatickým vylepšením frekvencie a rozlíšenia v reálnom čase.

Používatelia, ktorí budú prechádzať zo staršieho smartfónu na tento model, môžu využiť aplikáciu Xperia Transfer 2, ktorá im uľahčí presun obsahu (vrátane fotografií, videí, hudby, kontaktov, kalendáru, histórií hovorov a SMS) z OS Android a iOS.

Zdroj | Sony

Li-Po batéria oproti predchádzajúcej generácii narástla o 25 %, čo predstavuje 4 500 mAh. Podporuje 18 W rýchle nabíjanie cez USB-C port. Vďaka adaptívnemu nabíjaniu by vám batéria mala vydržať bez problémov 3 roky používania. Funguje tak, že počas nabíjania monitoruje batériu, aby nedošlo k jej preťažovaniu.

Okrem 5G sa s okolím spojíte cez Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.1 (A2DP, LE, aptX HD). Xperia 10 III má 154 x 68 x 8,3 mm pri hmotnosti 169 gramov. V balení nájdete antibakteriálny kryt s integrovaným stojanom. Špeciálny materiál má poskytnúť až 99,9 % ochranu proti množeniu baktérií.

Sony Xperia 10 III sa začne predávať v priebehu leta 2021 v troch farbách, cena oznámená nebola. Očakávame, že bude podobná, ako predchádzajúca generácia, tá sa predávala za 369 eur.