Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony WH-1000XM2 - technologicky najinovatívnejšie slúchadlá

Sony WH-1000XM2 - technologicky najinovatívnejšie slúchadlá
Roman Calík
Sony WH-1000XM2 - technologicky najinovatívnejšie slúchadlá
97 %
Pamätám si, ako na minuloročnej výstave IFA 2017 vzbudili nové slúchadlá Sony WH-1000XM2 mimoriadne veľkú pozornosť. Povedal som si, musím ich vyskúšať. Slúchadlá aktívne testujem už viac ako dva mesiace a doslova sa ich neviem nabažiť.

Výhody

  • aplikácia pre podrobné nastavenia
  • inteligentný Noise Canceling
  • nádherný zvuk a bohaté basy

Nevýhody

  • dotykové ovládanie
  • rušenie Wi-Fi

Konštrukcia je síce trochu vŕzgajúca, rozhodne sa nedá porovnať s prémiovou kvalitou spracovania slúchadiel high-end výrobcov, ale všetko vám vynahradí to ticho! Pardon, čistý zvuk s nádherne bohatými basmi, ktorý si užijete len vy.

Sony slúchadlá totiž ponúknu technológiu Noise Cancelling. Neviem ako to urobili, ale takéto dokonalé potlačenie hluku som ešte nezažil. Keď si slúchadlá nasadíte, nepočujete nič, úplne nič. Nádherné ticho, do ktorého ak si pustíte vašu obľúbenú skladbu, dostanete sa do úplne iného sveta, vášho sveta.

https://www.youtube.com/watch?v=b-Bw7OCFxV4

Kvalita zvuku je špičková, v tomto smere si trúfam povedať, že dosahuje kvalít high-end produktov. Osadený je výkonný 40 mm budič s membránou z polyméru z tekutých kryštálov, pričom reprodukcia je v plnom rozsahu frekvencií od 4 Hz až do 40 kHz. Samozrejmosťou je podpora Hi-Res Audio, ale vysokú kvalitu zvuku dosiahnete aj vďaka technológiám DSEE HX či S-MASTER HX.

Nebolo by to však Sony, keby nepridalo niečo naviac. Bluetooth slúchadlá s podporou LDAC tak spárujete so zariadeniami aj pomocou technológie NFC. To však nie je to, čo budete na nich milovať.

Pozrite si

Sony 1000X – nová séria bezdrôtových slúchadiel s pokročilými funkciami

K dispozícii je aj aplikácia Sony | Headphones Connect, prostredníctvom ktorej si môžete slúchadlá nastaviť ešte podrobnejšie. Okrem detailnejšieho nastavenia technológie Noise Cancelling je k dispozícii nastavenie pre Adaptive Sound Control.

Čo to znamená? Jednoducho slúchadlá sa dokážu prispôsobiť okoliu tak, že napríklad pri behu dokážu vnímať aj okolie, najmä hlasy či hluk, tak ako im to povolíte. Úplne dokonalé je to napríklad v lietadle, nerušene si počúvate vaše obľúbené skladby, zatiaľ čo počujete aj prípadné pokyny letušky!

Vankúšiky sú pritom mimoriadne pohodlné a niekoľkohodinové používanie vám nebude prekážať. Väčšinu funkcií ovládate dotykom, ale nie vždy slúchadlá reagujú podľa vašich požiadaviek. Najviac sa mi však páčila možnosť priložením ruky na pravé slúchadlo ich „uspatie“, vy tak naplno počujete, čo sa okolo vás deje.

Zdroj | Sony

Slúchadlá Sony WH-1000XM2 s cenou 369,00 € sú technologicky najinovatívnejšie slúchadlá na trhu. Inteligentné vnímanie okolia, dokonalé potlačenie hluku a skvelý zvuk, čo viac si priať? Od našej redakcie preto získali ocenenie TIP REDAKCIE.


Sony WH-1000XM2 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.