Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony WALKMAN A845: empéštvorka na fotografiách

Sony WALKMAN A845: empéštvorka na fotografiách
Roman Calík
Sony WALKMAN A845: empéštvorka na fotografiách

Niektorí výrobcovia už „zabalili“ resp. minimalizovali výrobu MP3 či MP4 prehrávačov, ktoré sú najmä kvôli stále vyspelejším multimediálnym mobilným telefónom na ústupe. Sony WALKMAN má svoju tradíciu a s novým modelom A845 akoby chcel ukázať, že vreckový prehrávač nemusí patriť do starého železa. Stačí to však na dotykový Apple iPod touch?

Sony Walkman A845

O novom walkmane Sony sme si už na TECHBOX.sk písali. Ako je už u nás zvykom, prinášame vám sobotňajšiu fotogalériu. Keď som Sony Walkman A845 v redakcii rozbalil, ihneď ma okúzlila svojím telom. Dizajn A845-ky sa výrobcovi skutočne vydaril, je to čistá tenká placka s hrúbkou len 7,2 mm a hmotnosťou 62 g. Materiály sú veľmi kvalitné a pripomínajú kovové telo, aj keď ide len o umelohmotné prevedenie. Ovládacích prvkov je minimum. Displej však poteší aj tých náročnejších, i keď nie je dotykový. Má uhlopriečku 2,8 palca a vďaka technológii OLED si užijete krásne farby, vysoký kontrastný pomer a rýchlu odozvu.

Špičkový zvuk

To, čo robí z A845-ky skutočný WALKMAN, je však samotný hudobný prehrávač a dodávané slúchadlá typu EX. Zvuk v slúchadlách je špičkový, hĺbky sú neuveriteľné. Tvar slúchadiel je priam dokonalý, sú pohodlné a takmer vôbec ich necítite. Dovolím si tvrdiť, že zvukovo ide o jeden z najlepších prehrávačov na trhu. Pamäť 16 GB určite poteší, výdrž cca. 29 hodín pri nepretržitom prehrávaní tiež. Či však celé zariadenie stojí za 220 €, najmä keď dnes za nižšiu cenu kúpite aj dotykový 8 GB Apple iPod touch, to si už musíte zvážiť sami. Podrobnú recenziu A845-ky nájdete aj v novom BCMOBIL & TECHBOX 3-4/2010.

Sony Walkman A845 displej

Sony WALKMAN A845 v skratke

Rozmery: 104,9 x 46,8 x 7,2 mm

Hmotnosť: 62 g

Displej: 2,8 palca, OLED, 400 x 240 b., kontrast 10000:1, odozva 0,1 ms

Pamäť: 16 GB

Vybrané funkcie: 3,5 mm konektor, digitálny zosilovač S-Master, funkcia Clear Audio, VPT (Surround), DSEE (Sound Enhancement), slučka, režim Clear Stereo, Clear Bass, Ekvalizér 5-pásmový, digitálne potlačenie hluku (Noise-cancelling), FM rádio, podcasty, prehliadač fotografií, prehrávač videí, prehrávač hudby (MP3, AAC, WMA)

Batéria: výdrž 29 hodín prehrávania hudby a 9 hodín prehrávania videí