Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony VENICE - profesionálna Full-Frame digitálna kamera od Japoncov

Sony VENICE - profesionálna Full-Frame digitálna kamera od Japoncov
Zdroj | Sony
Michal Spiegel
Sony VENICE - profesionálna Full-Frame digitálna kamera od Japoncov
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Japonská spoločnosť Sony plní sny všetkým filmárom so svojou novou Full-Frame digitálnou kamerou. Svetlo sveta uzrela novinka v podobe Sony VENICE.

Novinka patrí do série Sony CineAlta kamier, ktoré sú určené práve filmárom na zachytenie veľkých scenérií a zároveň zachovanie prirodzenej farby a svetla.

Na vývoji kamery spoločnosť Sony spolupracovala s filmovými tvorcami a samotné predstavenie prebehlo exkluzívne pre divákov z Americkej asociácie kameramanov (ASC).

Aby spoločnosť Sony demonštrovala schopnosti kamery, rozhodla sa s ňou natočiť krátky film The Dig, ktorý ukazuje skutočne profesionálne zábery a možosti využitia kamery.

Pozrite si

Sony má tri nové kompaktné kamery s autofókusom s fázovou detekciou

Sony VENICE kamera disponuje 36 x 24 mm Full Frame snímačom, ktorý je kompatibilný s množstvom objektívov, ktoré dokážu natáčať rôzne filmové formáty vrátane 35mm anamorficky alebo 24mm sféricky. Okrem klasického napojenia, Sony VENICE podporuje aj E-mount objektívy.

Na výber tiež máte množstvo pomerov strán natáčania ako napríklad 1.85:1, 2.39:1, 17:9 a samozrejme Full Frame (3:2) a Super 35mm (16:9).

Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony RX10 IV ostrí za 0,03 sekundy a fotí rýchlosťou 24 fps

Sony sľubuje aj aktualizáciu, ktorá by mala neskôr podporovať aj 36mm 6K rozlíšenie pri 24 fps. Aktualizácia na verziu 2.0 by mala byť dostupná od augusta 2018. Hneď na začiatku však kamera bude podporovať rozlíšenie 4K Ultra HD pri 24 a 60 fps.

V roku 2019 by mala byť dostupná aktualizácia systému na verziu 3.0, ktorá ponúkne 5.7K 16:9 a 6K 2,39:11 režim, 4K/QFHD a množstvo iných režimov vrátane podpory ovládania cez Wi-Fi.

Sony Venice kamera je kompatibilná s ostatnými CineAlta kamerami ako napríklad DVF-EL200 Full HD OLED Viewfinder, AXS-R7, AS-CR1 či AXS-AR1.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony má nový 4K Ultra HD projektor VPL-VW285ES za 5 000 dolárov

Kamera sľubuje intuitívne ovládanie so všetkými potrebnými ovládacími prvkami po oboch bočných stranách zariadenia. Nechýba LEMO konektor pre väčšinu štandardného príslušenstva ku kamerám tohto typu.

Spomínané anamorfické a Full Frame režimy budú používateľom poskytované na základe licencií. Tie sa budú dať kúpiť natrvalo alebo dočasne. Používateľ si tak môže vybrať, kedy použije špeciálny režim a nemusí si kvôli tomu kupovať drahší model kamier.

Sony VENICE CineAlta kamera sa začne predávať od februára 2018 za zatiaľ nešpecifikovanú cenu.

Zdroj