Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony UBP-X800 - konečne Blu-ray prehrávač s Ultra HD

Sony UBP-X800 - konečne Blu-ray prehrávač s Ultra HD
Zdroj | Sony
Števo Porubský
Sony UBP-X800 - konečne Blu-ray prehrávač s Ultra HD
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Japonské Sony konečne po PlayStation 4 Pro na CES 2017 predstavilo aj samostatný Ultra HD Blu-ray prehrávač. Model Sony UBP-X800 je tak prvým, ktorý zvláda prehrávať UHD BD disky. Po Panasonicu a Samsungu je tak tretím z veľkých výrobcov, ktorý to dokáže.

Pozrite si

Sony má Ultra HD projektor s 120″ HDR obrazom za slušnú sumu

Zdroj | Sony

Sony UBP-X800 je tak prvým Blu-ray prehrávačom, ktorý natívne podporuje aj Blu-ray nosiče s Ultra HD obsahom. Japonský výrobca síce ešte v 2015 predstavil BD prehrávač BDP-S6500, ktorý vedel upscalovať Full HD video na Ultra HD, no UHD BD disky čítať nevedel.

Preto je novinka taká zaujímavá. Navyše podporuje aj HDR, takže s kompatibilnou telkou si obraz vychutnáte ešte detailnejšie a krajšie. Nový video prehrávač podporuje aj farebný priestor BT.2020. Samozrejmosťou je 4K upscaling videí s nižším rozlíšením, HDR-SDR konvertor či technológia 24p True Cinema.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony BRAVIA XBR-A1E – prvá OLED TV s reproduktorom v displeji

Majiteľov kvalitných audio sústav s najnovšími technológiami poteší podpora Dolby Atmos, DTS:X a Hi-Res zvuku. X800-ka podporuje aj DSEE HX upcaling pre zvýšenie kvality zvuku vo filmoch či audio nahrávkach nielen na BD diskoch. Prehrávač podporuje všetky známe formáty ako FLAC, ALAC, AAC, WAV, MP3 či DSD.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony má nové soundbary spolu s vlajkovou loďou

Vo výbave novinky nechýba Wi-Fi ac, Ethernet port, dvojica HDMI portov aj na separátne audio a video výstupy či koaxiálny SPIDF digitálny výstup. Na prednej strane je USB port, no nie je známe či 2.0 alebo 3.0.

Zdroj | Sony

Osobne ma teší aj prítomnosť Bluetooth modulu s LDAC pre pripojenie nielen bezdrôtových reproduktorov, ale hlavne slúchadiel či dokonca simultánneho prenosu zvuku cez Bluetooth a cez HDMI.

Tí, ktorí zas majú AV zostavu od Sony poteší dizajn, ktorý sa nevymyká klasickému štýlu Sony.

Zdroj