Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony to s Walkmanmi nevzdáva. Nové modely vyzerajú úžasne

Sony to s Walkmanmi nevzdáva. Nové modely vyzerajú úžasne
Zdroj | Sony
Richard Pliešovský
Sony to s Walkmanmi nevzdáva. Nové modely vyzerajú úžasne
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Na začiatku bol Walkman. Odvtedy si milovníci hudby mohli vychutnávať svoje obľúbené tituly kdekoľvek, nielen doma, pri svojom stereu.

Osemdesiate roky sú už hlbokou minulosťou a dnes sa hudba počúva inak. V úžasnej kvalite a v drvivej väčšine zo smartfónu. Má teda význam vyrábať samostatné hudobné prehrávače? Sony sa nazdáva, že áno.

Sony predstavilo dva nové walkmany NW-A306 a NW-ZX707, ktoré poháňa Android 12 a za pomerne slušnú cenu prinášajú špičkové audio.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Sony

High-endová novinka je vybavená digitálnym zosilňovačom S-Master HX, ktorý podporuje natívne DSD a rôzne komponenty na maximalizáciu kvality zvuku. Zosilňovač je osadený veľkými kondenzátormi na napájanie analógového audio výstupu. Vďaka tomu je oveľa väčší ako model Sony A300.

Zariadenie podporuje zvukový formát Sony s vysokým rozlíšením NativeDSD, ktorý sa používa aj na diskoch Super Audio CD. Funkcia DSEE Ultimate slúži na vylepšenie zvuku s nižšou kvalitou (typicky zo streamovacích služieb). Sony uvádza, že vraj dokáže upgradovať takúto hudbu pomocou AI. Nájdete tu aj Vinyl Processor, ten do hudby pridá zvuky typické pre gramofóny, aby ste získali autentický zážitok z počúvania.

Sony NW-ZX707 je vybavený dvomi zvukovými výstupmi. Štandardný prestavuje 3,5 mm konektor pre slúchadlá a 4,4 mm vyvážený zvukový konektor, ktorý používajú viaceré špičkové audio zariadenia.

Pozrite si

Čo dokáže Walkman za 3 700 eur od Sony?

TFT displej (1 280 x 720 px) má 5″, interná pamäť disponuje kapacitou 64 GB, rozšírite si ju pomocou MicroSD, MicroSDHC alebo MicroSDXC kariet. Frekvenčná charakteristika je 20 až 40 000 Hz, maximálny výstupný výkon (JEITA 16Ω/mW) je 2x 230 mW.

NW-ZX707 poháňa 11 nm čipset Qualcomm QCS4290. S ôsmimi CPU Kryo 260 a GPU Adreno 610 je výkonovo podobný Snapdragonu 662 (bez modemu). NW-ZX707 zvládne 25 hodín prehrávania 44,1 kHz FLAC alebo 23 hodín pri počúvaní hudby kódovanej v 96 kHz FLAC, alebo 22 hodín pri streamovaní hudby. Nabíja sa cez USB-C port.

Walkman má 72,5 x 132,3 x 16,9 mm a pomerne vysokú hmotnosť 227 g. Predávať sa začne 23. februára, žiaľ na naše trhy sa zatiaľ nechystá. V Japonsku bude dostupný za 104 500 JPY, čo je zhruba 750 eur.

Zdroj | Sony

Lacnejší model má za úlohu priniesť veľa kvalitnej hudby za prijateľnú cenu. Ovláda sa jednak fyzickými tlačidlami, jednak cez 3,6″ displej. Vďaka podpore Wi-Fi a Androidu budete mať k dispozícii všetky streamovacie služby a internetové rádiá. Nechýba podpora Bluetooth a zvuková kompatibilita s aptX HD.

Sony v tomto modeli využíva svoju technológiu Edge-AI a DSEE Ultimate pre zlepšenie kvality komprimovanej hudby. Výdrž na jedno nabitie je pri počúvaní FLAC 96 kHz 32 hodín. Pri menej kvalitných nahrávkach je to o niečo viac.

Obsah pokračuje pod reklamou

Novinka má 56,5 x 98 x 11,8 mm a 113 g. V Európe sa bude predávať od konca januára predávať za 399 eur (s 32 GB pamäťou).