Sony predstavilo aj slúchadlá pre najnáročnejších

Konferencia od Sony toho síce okrem novej vlajkovej lode veľa nepriniesla, no spoločnosť poteší aspoň audiofilov. Práve pre nich sú totiž určené dvoje nové slúchadlá.

Sony WH-1000XM3 sú prvé Bluetooth slúchadlá z predstavenej dvojice, ktoré sa dostanú na trh. Rad slúchadiel Sony 1000X bol už doteraz vyzdvihovaný z dôvodu vysokej kvality reprodukcie, nové WH-1000XM3 by sa preto mali niesť v rovnakom duchu.

O prejav sa budú starať 40 mm meniče s membránami tvorenými špeciálnym polymérom (Liquid Crystal Polymer). Frekvenčný rozsah sa bude pohybovať na škále od 4 do 40 000 Hz. Slúchadlám by preto nemal ujsť žiaden tón.

Sony WH-1000XM3 potom nechýba Bluetooth v staršej verzii 4.2 s podporou LDAC ani NFC, pomocou ktorého sa môžu slúchadlá pripojiť rýchlejšie. Batéria má vydržať 30 hodín pri použití aktívneho potlačenia okolitého hluku, 38 hodín v prípade kedy je funkcia vypnutá.

Samotnému potláčaniu okolitých zvukov venovala spoločnosť veľa úsilia, o čom svedčí aj samostatný procesor QN1, ktorý sa o vytváranie bielehu šumu snaží. Slúchadlá sa budú tiež snažiť odhadnúť v akom prostredí sa nositeľ nachádza a podľa toho odhlučnenie prispôsobiť. Na tele sa nachádza aj 3,5 mm jack.

Slúchadlá sa začnú predávať za 389 €, dostupné budú už začiatkom septembra.

Druhou novinkou, ktorá sa bude zameriavať na profesionálnejšiu klientelu je model MDR-Z7M2. Ten ponúkne 70 mm meniče s rovnakými membránami LCP a frekvenčným rozsahom 4 – 100 000 Hz. Zvuk by mal byť podľa tlačovej správy podobný, ako legendárne Sony MDR-Z1R, ktorých cena sa pohybuje na 2 300 dolároch.

V tomto prípade sa ale slúchadlá nebudú pripájať cez Bluetooth. Používateľ si bude musieť vystačiť s 3,5 mm postriebreným káblom. Sony však i napriek tomu odporúča siahnuť po kábli od značky KIMBER KABLE.

Navyše pri tomto modeli nie je dostupné ani aktívne potláčanie okolitého zvuku, slúchadlá budú preto určené skôr na počúvanie doma. O to skôr potom cenu odôvodnia audiofily. Stanovaná totiž bola na 800 €. Sony MDR-Z7M2 sa začnú predávať v októbri tohto roka.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2018 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

ZdrojSony,Sony

Komentáre k článku