Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony predstavilo DualSense Edge, nový ovládač pre hardcore hráčov

Sony predstavilo DualSense Edge, nový ovládač pre hardcore hráčov
Zdroj | Sony
Stanislav Vinc
Sony predstavilo DualSense Edge, nový ovládač pre hardcore hráčov
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony využili otváraciu šou k videohernej výstave Gamescom na predstavenie nového bezdrôtového ovládača k hernej konzole PlayStation 5. Nový DualSense Edge sa podobá na ten pôvodný, no profesionálnym hráčom umožní upraviť si jeho hardvérové i softvérové vlastnosti podľa svojho gusta.

Ide o vôbec prvý oficiálny ovládač od Sony určený pre profesionálnych, resp. serióznych hráčov s možnosťami jeho úpravy. Doteraz podobné ovládače pre PlayStation ponúkali iba výrobcovia 3. strán s výnimkou oficiálneho príslušenstva Back Button Attachment, ktorým sa Sony takýmto ovládačom priblížilo. Pre herné konzoly Xbox vyrába podobne profesionálne ladený ovládač priamo Microsoft.

Nový ovládač DualSense Edge hráčom umožní premapovať či deaktivovať si špecifické tlačidlá, ako aj upraviť si citlivosť páčok a ich tzv. „mŕtvych zón“, v ktorých nie je vstup detegovaný. Túto funkciu ocenia najmä e-športoví hráči v FPS tituloch, kde môžu týmito úpravami docieliť presnejšie zameriavanie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Keďže každá hra si môže vyžadovať rozdielne nastavenia, s Edge ovládačom si bude možné ukladať aj rôzne profily, medzi ktorými bude možné rýchlo prepínať. Slúžiť na to (a iné úpravy nastavení) bude dedikované tlačidlo „Fn“.

Ovládač bude tiež pripravený na výmenu čiapočiek pre páčky a zadných tlačidiel, kde si bude možné vybrať medzi štandardným, veľkým alebo malým zaoblením, resp. v prípade zadných tlačidiel medzi polovičným alebo bežným zaoblením. Vymeniteľné budú aj samotné moduly páčok.

DualSense Edge ovládač bude dodávaný s látkovým USB-C káblom, ktorý bude na rozdiel od bežného ovládača pevnejšie pripevnený k portu, vďaka čomu nehrozí jeho odpojenie v kritických momentoch hry. Novinkou bude tiež možnosť jeho nabíjania, kým bude odložený v prenosnom obale.

Ak sa pýtate na cenu, tú zatiaľ nepoznáme. Sony dokonca v závere predstavenia hovorí ešte o „niekoľkých mesiacoch“, počas ktorých bude hráčom predstavovať ďalšie vlastnosti nového ovládača, vrátane samotného dátumu vydania (a teda aj ceny).

Ak by sme si mali staviť, DualSense Edge podľa nás dorazí na trh v najsilnejšom videohernom období a teda niekedy medzi druhou polovicou septembra až začiatkom decembra, pričom jeho cena môže dosiahnuť pokojne aj dvojnásobok oficiálnej ceny pôvodnej verzie.