Reklama

Sony NEX-VG20: nový miláčik nie len pre amatérov

Marek Šimunek

Nový model FullHD kamery Sony NEX-VG20 je priamym nástupcom minuloročného modelu NEX-VG10, ktorý okrem zmeny číselného označenia prináša aj vyššie rozlíšenie, možnosť fotografovania v režime RAW, kvalitnejší zvuk a tiež niekoľko nových objektívov, ktoré potešia mnohých milovníkov kvalitného videa.

Sony NEX-VG20

Obdobne ako v prípade minuloročného modelu Sony NEX-VG10 spadá aj nový model NEX-VG20 niekde medzi bežné videokamery a poloprofesionálne videokamery. Vďačiť za to môže najmä systému vymeniteľných objektívov, ktoré sú kompatibilné so všetkými objektívmi E-Mount. Vzhľadovo sa nový model od minuloročného príliš neodlišuje. Kvalitné komponenty kamier Sony NEX sú vložené do tela bežnej kamery. Samozrejme nesmú chýbať ani manuálne nastavenia ako napríklad nastavenie uzávierky, clony, vyváženia bielej a množstvo iného. Spolu s príchodom nového modelu Sony NEX-VG20 predstavila spoločnosť aj štvoricu nových objektívov, pričom v priebehu roku 2012 plánuje zvýšiť počet kompatibilných objektívov na celkový počet 10. Samozrejme môžete s touto kamerou použiť aj objektívy iných výrobcov použitím adaptéra.

Sony NEX-VG20

Oproti minuloročnému modelu pribudla možnosť nastavenia stránkovacej frekvencie a tak je na užívateľovi či si vyberie 24p, 60p alebo 60i. Podľa vyjadrení spoločnosti má model NEX-VG20 rýchlejší systém automatického ostrenia spolu s asistentom zaostrenia. Nechýba ani nahrávanie kvalitného 5.1 surround zvuku spolu s možnosťami plnej kontroly ovládania zvuku a pripojenia externého mikrofónu. Pre ovládanie kamery poslúži dotykový displej s možnosťou natočenia o 270 stupňov, ktorý môžete v prípade potreby doplniť aj o diaľkové ovládanie. Aj napriek tomu, že nový model používa rovnaký CMOS senzor ako minuloročný model VG10, rozlíšenie narástlo z pôvodných 14,2 Mpx na konečných 16,1 Mpx. To znamená okrem iného aj fotografie vo vyššom rozlíšení oproti predchádzajúcemu modelu. Okrem možnosti fotografovania vo formáte JPEG pribudla aj možnosť použitia hrubého formátu RAW. Vaše fotografie a videá sa ukladajú na pamäťovú kartu SD, prípadne Memory Stick Duo. Nová kamera Sony NEX-VG20 by sa mala objaviť v priebehu novembra tohto roku, pričom za komplet bez setového objektívu by ste mali zaplatiť 1 599 USD (1 154 €) a za model s objektívom 18-200 mm zaplatíte 2 199 USD (1 587 €).

Sony NEX-VG20

Foto: Sony

 

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.