Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony, Microsoft a Nintendo sa spojili, aby chránili hráčov v online priestore

Sony, Microsoft a Nintendo sa spojili, aby chránili hráčov v online priestore
Zdroj | Xbox
Michal Spiegel
Sony, Microsoft a Nintendo sa spojili, aby chránili hráčov v online priestore
Zdroj | Xbox
Zdroj | Xbox

Je len zriedkavé vidieť, ako tri konkurenčné herné platformy spolupracujú. Sony, Microsoft a Nintendo však chcú priniesť jednotné online pravidlá.

Mnohí hráči by si želali napríklad cross-platformový multiplayer pre všetky hry, no aj zjednotenie online pravidiel je dobrým začiatkom. Pôjde o spoločnú snahu regulovať online platformy.

Zdroj | Alexander Jawfox
Pozrite si

Micosoft Xbox Series X a Sony PlayStation 5 – tvárou v tvár

Vo vyhlásení, ktoré vydali, sa píše, že ochrana hráčov si vyžaduje multidisciplinárny prístup, ktorý by kombinoval benefity pokročilej technológie, komunity a skúseného ľudského dozoru.

Dôvodom takéhoto kroku je práve už spomínaný cross-platform multiplayer, ktorý sa stáva štandardom pri hrách ako Fortnite, Rocket League či Apex Legends. Možnosť hrať PS4 hráčovi s Xbox One hráčom je perfektná, no každá platforma používa odlišné pravidlá, čo znamená, že jednotlivé platformy nemôžu kontrolovať, s akými hráčmi prichádzajú iní hráči do styku.

Takéto vyhlásenie však otvára cestu pre spoločný postup pre jednotlivé konzoly, čo by teoreticky do budúcna mohlo znamenať, že bude oveľa viac hier možných hrať naprieč platformami online. Momentálne si môžu napríklad hráči PlayStation 4 zahrať s ostatnými platformami iba dve hry – Fortnite a Rocket League.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony PlayStation 5 – najlepšia konzola hodná okamžitej kúpy?

Nové princípy sa týkajú troch hlavných kategórií – prevencia, partnerstvo a zodpovednosť. Prevencia zahŕňa možnosť upravovať si nastavenia súkromia pre hráčov. Partnerstvo sa zameriava na kooperáciu medzi jednotlivými ratingovými organizáciami na bezpečnosti hráčov a zodpovednosť zahŕňa dodržiavanie transparentnosti v pravidlách. Zároveň zodpovednosť umožní hráčom jednoducho oznámiť porušovanie pravidiel.

Celé znenie vyjadrenia si môžete prečítať na webovej stránke každej z troch hlavných konkurenčných platforiem – PlayStation, Xbox a Nintendo.