Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony má štyri nové unikátne EXTRA BASS reproduktory

Sony má štyri nové unikátne EXTRA BASS reproduktory
Zdroj | Sony
Michal Spiegel
Sony má štyri nové unikátne EXTRA BASS reproduktory
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Korporácia Sony sa na výstave CES 2017 poriadne pochlapila. Okrem kopy kvalitných slúchadiel, prehrávačov, soundbarov a televízii prišla aj so štyrmi perfektnými reproduktormi s funkciou EXTRA BASS. Vaša domáca párty by tak mala dostať úplne nový audio rozmer.

Duniace basy, ktoré zabezpečí funkcia EXTRA BASS, by mali napodobniť plný zvuk a vzrušujúcu atmosféru párty v klube.

Celá štvorica noviniek je zameraná na kompaktnosť a možnosť prenášania či počúvania vonku. Zaujímavosťou sú aj svetelné efekty, ktorými disponujú jednotlivé reproduktory.

Spomínané svetelné efekty sa synchronizujú s rytmom hudby či s DJ efektmi. Čo sa týka odolnosti, Sony reproduktory EXTRA BASS by nemalo ohroziť ani poliatie vodou vďaka certifikácii IPX5.

Zdroj | Sony

Sony audio produkty sú známe podporou aplikácie SongPal app a vzájomného prepájania reproduktorov. Nie je to výnimkou ani pri týchto reproduktoroch, keďže obsahujú funkciu Wireless Party Chain, v rámci ktorej môžete prepojiť až desať reproduktorov. Ak spárujete iba dva, dostanete sýty zvuk sterea.

Pomocou aplikácie tentokrát môžete ovládať aj jednotlivé svetelné efekty. Všetky reproduktory disponujú prepojením cez Bluetooth, no nechýba ani populárne NFC. Navyše ich môžete všetky postaviť aj horizontálne aj vertikálne, teda okrem posledného modelu.

Všetky štyri modely budú dostupné od marca 2017. To boli všeobecné informácie, poďme sa však pozrieť na jednotlivé kúsky.

Sony SRS-XB40

Najdrahší a najvýkonnejší reproduktor z noviniek. Zo svetelných efektov ponúka také chuťovky ako obvodové svetelné trubice, stroboskop a svetlo reproduktorov. Výdrž batérie je úctyhodných 24 hodín na jedno nabitie.

K reproduktoru bude dostupná aj špeciálna aplikácia Fiestable add on, pomocou ktorej môžete meniť hudbu cez DJ- efekty alebo zmeniť farbu svetiel mávnutím ruky.

Bezdrôtový reproduktor SRS-XB40 EXTRA BASS sa bude predávať v modrej, čiernej a červenej verzii. Cena sa bude pohybovať okolo 230 €.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony má nové soundbary spolu s vlajkovou loďou

Sony SRS-XB30

Stredná trieda, ktorá tiež ponúka svetelné efekty, no už chýba funkcia svetlo reproduktorov. V porovnaní s predchádzajúcim modelom XB40 má aj o niečo menší rozmer. Výdrž batérie reproduktoru je totožná s predchádzajúcim modelom a to 24 hodín na jedno nabitie.

SRS-XB30 EXTRA BASS sa bude predávať v modrom, čiernom, červenom, zelenom alebo bielom variante. Cena sa bude pohybovať okolo 170 €

Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony UBP-X800 – konečne Blu-ray prehrávač s Ultra HD

Sony SRS-XB20

Nižšia trieda ešte stále má svetelné efekty ale už iba v podobe jednofarebnej svetelnej trubice, ktorá dopĺňa farbu reproduktoru. Výdrž batérie je však o niečo nižších 12 hodín.

SRS-XB20 EXTRA BASS sa bude predávať v modrom, čiernom, červenom, zelenom alebo bielom variante. Cena sa bude pohybovať okolo 120 €.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony NW-A35 – Walkman ešte nevymrel!

Sony SRS-XB10

Najmenší a najlacnejší reproduktor s výdržou solídnych 16 hodín. Ide o klasický malý outdoor reproduktor, ktorý majú vo svojom portfóliu snáď všetky audio firmy.

Sony ponúka trubkové šasi a silikónové putko, pomocou ktorého si môžete reproduktor zavesiť kdekoľvek. Tiež ho môžete využiť ako praktický stojan. Reproduktor SRS-XB10 EXTRA BASS sa bude predávať v modrom, čiernom, červenom, zelenom, bielom alebo žltom variante za cenu okolo 60 €.

To bola bohatá nádielka od Sony, ktorá prekvapila najmä najmenším modelom SRS-XB10 a novinkou v podobe svetelných efektov. Sme zvedaví na kvalitu malého modelu, keďže aj cenovo aj funkciami inklinuje na konkurenta perfektného reproduktoru JBL Clip 2.

Zdroj | Sony
Zdroj