Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony má nové soundbary spolu s vlajkovou loďou

Sony má nové soundbary spolu s vlajkovou loďou
Zdroj | Sony
Michal Spiegel
Sony má nové soundbary spolu s vlajkovou loďou
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony bol vždy odborník nie len na video ale aj na audio. Najnovšie na výstave CES 2017 predstavil nové reproduktory typu soundbar, Sony HT-MT500 a Sony HT-MT300. To však nie je všetko.

Ide o kompaktné reproduktory, ktoré si môžete umiestniť priamo pod vašu TV. Oba soundbary sú bezdrôtové s podporou Bluetooth, NFC a cast služieb ako je Spotify Connect a Google Chromecast.

Prvý soundbar, Sony HT-MT500, ponúka High-Resolution Audio, čiže zvuk vo vysokom rozlíšení a kvalite. Medzi ďalšie technológie patrí S-Force PRO Front Surround, ktorá naplní miestnosť zvukom ako v kine a priamo vás vtiahne do deja filmu.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony má nové slúchadlá s podporou technológie EXTRA BASS

Zaujímavým je aj prítomnosť Music Service button, ktoré vám umožní rýchly návrat k poslednej skladbe prehrávanej z vášho účtu Spotify Premium, bez toho, aby ste sa museli pripojiť a prehrávať zo svojho smartfónu alebo tabletu.

Zdroj | Sony

Oba reproduktory prichádzajú na trh so subwooferom, ktorý dokonca môžete umiestniť pod posteľ pre ešte intenzívnejší basový zážitok. Stačí potom spustiť funkciu Sofa Mode, ktorá zníži frekvenciu a posteľ by mala reálne dunieť. Subwoofer môžete umiestniť ako horizontálne, tak vertikálne v závislosti od nábytku v domácnosti.

Zdroj | Sony

Výhodou je, že okrem bezdrôtového počúvania hudby si môžete k reproduktorom pripojiť aj USB a z neho počúvať hudbu.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony BRAVIA XBR-A1E – prvá OLED TV s reproduktorom v displeji

Dizajnovo sa jedná o minimalistické dizajnové kúsky, ktoré nevyčnievajú svojím extravagantným štýlom ale skôr naopak, môže sa stať, že ich prehliadnete. Povrch ozvučnice imituje kožu a mriežka je v matnom spracovaní.

Tretím soundbarom je vlajková loď Sony HT-ST5000 s technológiou Dolby Atmos. Ten bol vytvorený v spolupráci so Sony Pictures.

Medzi funkcie patrí kompatibilita so štandardmi formátu 4K, X800 či 3D audio, čím vytvára zážitok ako v kine. Konfiguráciu tvorí 7.1.2. kanálový zvuk. Samozrejme nechýba podpora pre audio aplikácie ako pri predchádzajúcich dvoch modeloch.

Okrem bielej si môžete vybrať aj čierne farebné spracovanie. Model Sony HT-ST5000 bude stáť približne 1 500 eur a začne sa predávať na jar 2017. Model Sony HT-MT500 sa začne predávať od marca za cenu približne 600 eur. Model Sony HT-MT300 by mal byť dostupný už od februára za cenu 300 eur.

Pozrite si

Sony má Ultra HD projektor s 120″ HDR obrazom za slušnú sumu

Zdroj