Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony Ericsson predstavil dotykový Walkman a ekologický mobil

Sony Ericsson predstavil dotykový Walkman a ekologický mobil
Marek Šimunek
Sony Ericsson predstavil dotykový Walkman a ekologický mobil

Sony Ericsson okrem smartfónu s Androidom Xperia X8 predstavil v Singapure aj prvý Walkman s dotykovým ovládaním a prevzatým ovládaním z radu Xperia spolu s jednoduchým telefónom zameraným na ekologicky cítiacich fanúšikov sociálnych sietí.

Sony Ericsson Yendo
Sony Ericsson Yendo

Spoločnosť Sony Ericsson sa na chvíľu odmlčala s hudobnými telefónmi rady Walkman, avšak v Singapure predstavila ďalší hudobný telefón tejto rady, ktorý je zároveň aj prvým dotykovým Walkmanom. Sony Ericsson Yendo neponúka otvorený operačný systém, ale zo smartfónov rady Xperia zdedil jednoduché ovládanie pomocou štyroch ikoniek v každom rohu, ktoré kombinuje zo systémom Walkman. V malom telefóne s hmotnosťou len 81 gramov je umiestnený 2,6″ TFT displej poskytujúci QVGA rozlíšenie. Samozrejmosťou je integrácia podpory sociálnych sietí Facebook, Twitter, Orkut alebo e-mailových služieb. V dátovej oblasti okrem integrovaného Bluetooth modulu ponúkne dátové prenosy len pomocou EDGE. Vstavaná pamäť má pomerne malú hodnotu len 5 MB, ale našťastie je ju možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD až do veľkosti 8 GB. Ako sa na poriadny Walkman patrí nechýba ani 3,5 mm audio konektor alebo FM rádio či hudobný prehrávač Walkman, ktorý je doplnený o známe funkcie ako TrackID, MediaGo alebo PlayNow. Momentky si môžete zachytiť vďaka integrovanému fotoaparátu s rozlíšením 2 MPx. Sony Ericsson Yendo by mal byť dostupný v priebehu tretieho štvrťroku v čiernej, modrej, zelenej, ružovej, fialovej, červenej, striebornej, žltej alebo bielej farbe.

Sony Ericsson Cedar

Sony Ericsson Cedar

Ďalší predstavený model Cedar patrí do ekologickej rady mobilných telefónov Sony Ericsson označovaných ako Green Heart (zelené srdce). Pri jeho výrobe sa teda viac prihliada na prírodu a je vyrobený z recyklovateľných materiálov, jeho farby sú vodou riediteľné a nabíjačka sa vyznačuje nízkou spotrebou energie. Cedar je určený najmä ľudom hľadajúcim jednoduchý mobilný telefón s možnosťou pripojenia k stále obľúbenejším sociálnym sieťam. Pre pripojenie, na rozdiel od modelu Yando, ponúkne aj rýchle dátové prenosy 3G a HSDPA spolu s prístupom k e-mailovým službám a sociálnym sieťam ako Facebook, MySpace alebo Twitter. Tie sú vďaka widgetom prístupné priamo z domácej obrazovky. Rovnako ako predchádzajúci model, aj tento ponúka uzatvorený operačný systém a tak pre inštaláciu dodatočných aplikácií bude nutné využiť podporované Java aplikácie. Okrem iného ponúkne 2,2″ QVGA displej, FM rádio, 2 MPx fotoaparát a 3,5 mm audio konektor. Vnútorná pamäť má hodnotu 280 MB a je ju možné rozšíriť pomocou microSD kariet do maximálnej veľkosti 16 GB. Sony Ericsson Cedar bude dostupný v priebehu tretieho štvrťroku v dvoch farebných vyhotoveniach a to čierno-striebornom a čierno-červenom. Hlavnou zbraňou oproti konkurencii by v prípade Sony Ericssonu Cedar mala byť jeho cena, ktorú však výrobca rovnako ako dostupnosť tohto modelu doposiaľ nezverejnil.