Sony MASTER Series má byť to najlepšie z Japonska

ZDROJ | Sony

Japonské Sony predstavilo novú sériu televízorov MASTER Series. Nejde ale iba o modelový rad, ale o sériu rôznych modelov, ktoré ponúknu oproti klasickým modelom čosi navyše – dokonalý obraz.

https://www.youtube.com/watch?v=zc65yCeLYXM

Televízory Sony MASTER Series majú mať rovnakú kvalitu obrazu, akú je možné dosiahnuť z profesionálnych monitorov Sony. Tie na svoju prácu využívajú filmári v Hollywode, takže obraz z novej MASTER Series bude prakticky rovnaký, ako si ho predstavovali filmári pri tvorbe filmov.

K tomu patrí aj Netflix, ktorý ponúka tisícky filmov a seriálov, v ktorých čoraz viac pribúdajú HDR tituly. Televízory Sony MASTER Series budú obsahovať špeciálny režim Netflix Calibrated Mode, ktorý ladili profesionáli pre čo najvernejšie podanie obrazu z Netflix titulov.

ZDROJ | Sony

Nová Master Series zatiaľ obsahuje modely A9F (OLED) a Z9F (LED). Oba, samozrejme, podporujú HDR, oba majú 4K Ultra HD rozlíšenie (3 840 x 2 160 px) a oba majú nový procesor X1 Ultimate. Ten má vraj má schopnosť inteligentne detegovať a analyzovať každý objekt na obraze, a to za pomoci novej technológie Object-based Super Resolution pre výnimočnú presnosť a dokonalé detaily.

ZDROJ | Sony

Taktiež vraj aj objektovo orientovaný HDR remaster prešiel citeľným vylepšením, a teraz umožňuje remasterovanie každého objektu samostatne. Výsledkom má byť väčšia hĺbka, dokonalejšie zobrazenie textúry a celkovo realistickejší obraz.

https://www.youtube.com/watch?v=6ImUOkCLkKQ

Model A9F vychádza z modelu A9 a teda aj tento ponúkne reproduktor v displeji, no má ísť o vylepšený Acoustic Surface Audio+. Ten má jeden aktivátor v strede obrazovky a jeden kanál pre subwoofer navyše, celkovo dosahuje jej systém konfigurácie kanálov 3.2.

Dodatočný aktivátor umiestnený v strede obrazovky funguje ako stredový reproduktor schovaný za AT (akusticky transparentným) plátnom, ktoré sa používa v kinách.  AF9 má mať aj režim „stredový reproduktor“ (centre speaker), ktorý umožňuje využívať technológiu Acoustic Surface Audio+ ako stredový reproduktor systému domáceho kina.

Model A9F má aj Pixel Contrast Booster, panelový ovládač pre OLED od Sony. Ten rozširuje priestor farebnej reprodukcie pri vysokom jase.

https://www.youtube.com/watch?v=_f9J_k-AaiU

LCD model ZF9 ponúkne novú technológiu X-Wide Angle, ktorá má zabezpečiť, že si obraz uchováva svoju kvalitu bez ohľadu na to, z akého uhla sa naň človek pozerá. Zabezpečuje širší pozorovací uhol a obmedzuje farebný posun pri sledovaní televízora mimo jeho osi, takže farby zostanú realistické.

ZDROJ | Sony

Spoločne s technológiou X-Motion Clarity, ktorá minimalizuje rozmazanie pohybu bez toho, aby pri tom obetovala jas displeja, pomáha modelu ZF9, aby si poradil s obvyklými výzvami, ktorým LCD displeje čelia.

Rámček modelu ZF9 dostal čiernu textúrovanú povrchovú úpravu pripomínajúcu digitálne zrkadlovky. Minimalistický dizajn bol použitý taktiež pri stojančekoch, ktoré sú jednoducho vytvorené z hliníka.

Ceny noviniek zatiaľ dostupné nie sú. Nízke ale určite nebudú.

ZdrojSony

Komentáre k článku