So smart okuliarmi to skúša už aj čínsky TCL!

ZDROJ | TCL

Čínsky výrobca TCL predstavil svoju verziu smart okuliarov. Majú dosť dlhý a krkolomný názov Thunderbird Smart Glasses Pioneer Edition. Používajú mikro-LED displej a môžete nimi ovládať aj svoju smart domácnosť.

Pozrite siČo je to Ray-Ban Stories a na čo je to dobré?

Nové prispôsobené prostredie operačného systému sa zobrazuje na mikro-LED displeji. Vývoj tohto zobrazovača trval spoločnosti tri roky. Je to priehľadný farebný displej, takže vyzerajú a pôsobia ako bežné okuliare.

Cieľom okuliarov je nahradiť smartfón. Môžete s nimi telefonovať, prijímať notifikácie, vytvárať fotografie vstavanou kamerou alebo ovládať svoju inteligentnú domácnosť. Vytvorené zábery sa automaticky prenesú do vášho smartfónu.

Okuliare sa ovládajú dotykovou plochou na ich ľavej strane. Nedozvedeli sme sa ani samotnú výdrž okuliarov. Práve tá môže byť kameňom úrazu pri tomto type zariadenia.

Zatiaľ nebolo veľa informácií odhalených, vrátane použitého čipsetu alebo rozlíšenia kamery. Tento produkt je zrejme len v testovacej fáze a vnútorné komponenty sa môžu meniť.

Spoločnosť TCL nám nepovedala, kedy by tento produkt mohol byť reálne na predaj a nedozvedeli sme sa ani oficiálnu cenu. Uvidíme, či tento produkt nezostane len vo fáze prototypu.

Nedávno svoj kúsok predstavila aj spoločnosť Ray-Ban. Xiaomi tiež ukázalo prototyp smart okuliarov. Zjavne ide o nový trend, ktorý by mohol nahradiť smart hodinky. Sme zvedaví, s čím príde americký Apple.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku