Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smarthodinky Suunto 5 Peak majú to, čo žiadne iné

Smarthodinky Suunto 5 Peak majú to, čo žiadne iné
Zdroj | Suunto
Richard Pliešovský
Smarthodinky Suunto 5 Peak majú to, čo žiadne iné
Zdroj | Suunto
Zdroj | Suunto

Aj u nás známy výrobca inteligentných hodiniek Suunto predstavil nový model, Suunto 5 Peak. Aj keď sa dnes zdá, že všetky múdre hodinky sú na jedno kopyto a záleží len na tom, či sa kopíruje od Apple, alebo od Samsungu, nie je to tak. Potvrdzuje to aj horúca novinka z mrazivého Fínska.

Spoločnosť tvrdí, že Suunto 5 Peak patrí vôbec medzi najľahšie športové smarthodinky hodinky s GPS na svete. Ich hmotnosť je len 39 gramov. Oproti modelu Suunto 5 je to až 41 % zníženie hmotnosti. Dosiahlo sa to zmenou materiálu tela. To bolo pôvodne z minerálneho skla, teraz je z plastu, azda sa to nepodpíše na trvácnosti. Hodinky sú tiež konečne aj užšie, i keď ich hrúbka 12,9 mm nepatrí medzi najtenšie.

Zdroj | Suunto

Suunto 5 Peak sú osadené 1,1″ displejom s rozlíšením 218 x 218 px. Ponúkajú používateľmi žiadané 3D a tepelné mapy, ktoré dokážu pomôcť nájsť bezpečnejšie trasy na plánovanie výletu, sú tiež veľmi užitočné v prípade núdze.

V hodinkách nájdete viac ako 80 športových režimov, ktoré sa postarajú o monitoring pokojový a aktívneho srdcového tepu, spaľovanie kalórií, zotavenie, dĺžku a kvalitu spánku. Suunto tiež podporuje prístup k obľúbeným službám od 200 partnerov. Aplikácia je dostupná pre Android a iOS.

Zdroj | Suunto

Potešujúce, že Suunto 5 Peak umožňujú okrem správy hlásení ovládať hudbu streamovanú zo smartfónu.

Pozrite si

Hodinky Suunto 9 Peak – vlajková loď z titánu nabitá funkciami

Maximálna výdrž na jedno nabitie je 10 dní (režim Time). Viac ale využijete inteligentné funkcie, tie sú na výber z troch režimov. Performance ponúka 20 hodín nepretržitého používania, režim Endurance poskytne 40 hodín používania a režim Tour umožňuje 100 hodín nepretržitého používania GPS.

Zdroj | Suunto

Novinka sa začne predávať od 1. februára, v USA a v Kanade sa už dajú predobjednať za 329 dolárov. Na náš trh dorazí v prebehu prvých jarných lúčov.

Zdroj