Reklama

Smarthodinky s dvoma displejmi Mobvoi TicWatch Pro dostali vojenský certifikát

Zdroj | Mobvoi
Richard Pliešovský
Zdroj | Mobvoi
Zdroj | Mobvoi

Mobvoi už predstavil niekoľko zaujímavých inteligentných hodiniek a zdá sa, že sa toho nemieni vzdať. Aj tento rok si môžete kontrolovať zdravie, notifikácie a presný čas s novým a veľmi pekným modelom tejto značky.

Novinka má, podobne ako pôvodný model TicWatch Pro z roku 2018, dva displeje. Okrem 1,38-palcového AMOLED displeja s rozlíšením 400 x 400 pixlov je sekundárny FSTN LCD displej. Ten je umiestnený na hlavnej obrazovke a ak nie je aktivovaný je nepriehľadný.

Zdroj | Mobvoi

Na čo vlastne slúžia dva displeje v smarthodinkách? Ak sa použije iba LCD displej, hodinky vydržia na jedno nabitie až 30 dní. Samozrejme, vtedy má používateľ k dispozícii len základné informácie. V prípade aktívneho používania AMOLED displeja je výdrž od dvoch do piatich dní.

Zdroj | Mobvoi

TicWatch Pro sú vodeodolné (krytie IP68) a disponujú certifikátom MIL-STD-810G. Ten však, ako podrobne opisoval kolega v článku, nemusí automaticky zaručovať obrovskú odolnosť a nezničiteľnosť. Mobvoi uvádza, že TicWatch Pro 2020 zvládne pracovať po dobu 30 minút v hĺbke 4,9 metrov a teplotný rozsah hodinoek je od – 30 ℃ do 70 ℃.

Pozrite si

Mobvoi má novú generáciu inteligentných hodiniek TicWatch E2 a TicWatch S2

Nový model dostal oproti staršiemu dvojnásobne väčšiu RAM, to znamená 1 GB. Vnútorná pamäť má kapacitu 4 GB. Hodinky bežia na Wear OS od Google. Poháňa ich však starší čipset Snapdragon Wear 2100, „vďaka“ čomu má zariadenie Bluetooth len vo verzii 4.2 a Wi-Fi 802.11bgn s 2,4 GHz.

Zdroj | Mobvoi

Batéria má kapacitu 415 mAh, nabíja sa cez dock s USB káblom. Hodinky majú 45 mm a hrúbku 12,6 mm, hmotnosť výrobca neuviedol.

Zdroj | Mobvoi

Používateľov určite poteší podpora Google Pay, platiť pomocou smartwatch je návyková vec. Mobvoi uvádza, že okrem zlepšeného výkonu prináša presnejšie získavanie údajov o zdraví, spánku a fitness aktivitách.

Pozrite si

Inteligentné hodinky: Ako a podľa čoho si z nich vybrať?

Zdroj | Mobvoi

V zariadení sa nachádzajú všetky bežné senzory (akcelometer, gyroskop, snímač srdcovej frekvencie PPG, snímač intenzity svetla), GPS, GLONASS, Beidou a Galileo.

Mobvoi TicWatch Pro sa začnú predávať od marca za 259,99 eur. Na výber sú v čiernej farbe (Shadow Black), neskôr má pribudnúť strieborná verzia.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.