Smarthodinky Nubia Watch majú perfektný zakrivený displej, no starý čipset

ZDROJ | Nubia

Nubia predstavila tento týždeň okrem herného smartfónu aj smarthodinky. Novinka s jednoduchým názvom ohúri flexibilným AMOLED displejom, zastaralý čipset Snapdragon Wear 2100 nadšenie účinne stlmí. Hodinky sa začnú predávať 5. augusta.

Nubia Watch majú zakrivený flexibilný kapacitný AMOLED displej s uhlopriečkou 4,01 palcov s rozlíšením 192 x 960 pixlov a so 16 miliónmi farieb. Chráni ho nešpecifikovaná verzia Corning Gorilla Glass. Displej podporuje funkciu always-on.

ZDROJ | Nubia

Hodinky poháňa staručký čipset Qualcomm MSM8909W Snapdragon Wear 2100 so štvorjadrovým procesorom 1,1 GHz Cortex-A7 a grafikou Adreno 304. RAM má kapacitu 1 GB, vnútorná eMMC 4.5 pamäť má 8 GB.

ZDROJ | Nubia

Ani Wi-Fi 4 nepatrí medzi aktuálne verzie, aspoň Bluetooth je v prevedení 5.0 LE. Ďalej tu nájdeme NFC, štandardné senzory ako je akcelerometer, gyroskop, snímač srdcovej frekvencie a kompas. Poteší podpora eSIM, čo znamená, že zariadenie môže fungovať nezávisle na smartfóne.

ZDROJ | Nubia

Nubia Watch ponúka okrem zaujímavého dizajnu bežné funkcie, ako je sledovanie aktivity, srdcového tepu a dokonca podporuje aj mobilné platby (v Číne). Softvér je kompatibilný so smartfónmi s OS Android, najmä so zariadeniami od Nubie a ZTE.

Rám hodiniek je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a hliníka 316L. Li-Ion batéria má kapacitu 420 mAh, koľko vydrží na jedno nabitie výrobca neuviedol.

ZDROJ | Nubia

Na rozdiel od predchádzajúceho modelu Nubia Alpha, ktorý pôsobil skôr ako prototyp, umožňuje konštrukcia Nubia Watch vymeniteľné remienky. Budete si ich však musieť kúpiť od Nubie, sú k dispozícii z napa kože alebo zo štandardného silikónu.

ZDROJ | Nubia

Nubia Watch sú na výber z čiernej, zelenej a červenej farbe. Oficiálny predaj sa spustí 5. augusta o 10.00 miestneho času. Predobjednať si ich môžete už dnes, ich cena je 1 799 jüanov, čo je v prepočte 219 eur. Globálna dostupnosť zatiaľ nebola oznámená.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku