Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smarthodinky Garmin Descent Mk2S sú iné

Smarthodinky Garmin Descent Mk2S sú iné
Zdroj | Garmin
Richard Pliešovský
Smarthodinky Garmin Descent Mk2S sú iné
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Inteligentné hodinky sa stávajú pomaly také nudné, ako počítače či smartfóny. Napriek tomu sa z času na čas objaví zariadenie, ktoré nie je určené pre masy. Presne toto je prípad modelu Garmin Descent Mk2S.

Zdroj | Garmin

V tomto prípade ide o najmenší „potápačský počítač“, ktorý výrobca zmestil do tela hodiniek. Nechýba ani menšia verzia pre ľudí s drobnými zápästiami.

Garmin Descent Mk2S majú kruhové 52 mm, resp. 43 mm telo s 1,4″, resp. 1,2″ displejom, ten chráni zafírové sklíčko. Mk2S ponúka niekoľko potápačských režimov pre jeden (Single-gas) či viacero ponorov (Multi-gas) s rôznymi druhmi plynov (nitrox, Trimix, 100 % O2) a majú pamäť na posledných 10 000 ponorov.

Zdroj | Garmin

Pomocou satelitnej podpory s viacerými GNSS označia vstupné a výstupné body vo vode. Hodinkám, samozrejme, nechýba ani podvodný 3-osový kompas. Potápači si na nich môžu pozrieť hĺbku, čas ponoru, teplotu vody, NDL / TTS, rýchlosti stúpania a klesania, zmesi plynov, zaťaženie PO2, N2, informácie o dekompresii, bezpečnostnom zastavení a mnoho ďalších dôležitých údajov.

Zdroj | Garmin

Po spárovaní s kompatibilným satelitným komunikátorom Garmin inReach na povrchu môžu používatelia rýchlo odosielať a prijímať správy z Descent Mk2S a v prípade potreby spustiť interaktívne SOS.

Nech sú potápači akýkoľvek borci, aj tak sa u nich predpokladá, že väčšinou sa pohybujú po súši a vedú normálny život. Descent Mk2S s tým počíta a medzi jeho funkciami nájdete aj tie, ktoré sa s obľubou používajú v bežných smarthodinkách.

Zdroj | Garmin

Nájdete tu športové režimy (chôdza, beh, cyklistika, lyžovanie, plávanie, posilňovanie, golf) vrátane topografických a lyžiarskych máp. Pozičné senzory (GPS, GLONASS, Galileo) či optický snímač srdcového tepu.

Zdroj | Garmin

Mk2S podporujú prijímanie vybraných notifikácií, správy ale aj ovládanie hudobného prehrávača. Hodinky podporujú Spotify, Amazon Music a Deezer s možnosťou uloženia až 2 000 skladieb priamo do internej pamäte.

Gramin sľubuje 7-dňovú výdrž v režime SmartWatch, v režime potápania je to stále slušných 30 hodín. Displej väčšieho modelu má rozlíšenie 280 x 280 px, rozmery 52 x 52 x 17,8 mm a hmotnosť 103,8 g. Menšia verzia má displej s rozlíšením 240 x 240 px, 43 x 43 x 14,15 mm a 60 g s remienkom. Oba modely zvládnu potápanie do hĺbky 100 metrov. Vďaka NFC môžete využívať Descent Mk2S na bezkontaktné platby.

Zdroj | Garmin

Ako vidíte, Garmin Descent Mk2S sú profesionálne smarthodinky hlavne pre potápačov. Napriek tomu ich cena nie je vôbec prestrelená, predávajú sa totiž za 1 299, resp. 999 dolárov. Na výber sú vo viacerých farbách s vymeniteľnými remienkami.

Zdroj | Garmin
Zdroj