Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smartfón s fotoaparátmi ZEISS? Nadupaný vivo X80 Pro prichádza na Slovensko

Smartfón s fotoaparátmi ZEISS? Nadupaný vivo X80 Pro prichádza na Slovensko
Zdroj | vivo
Tomáš Šmidák
Smartfón s fotoaparátmi ZEISS? Nadupaný vivo X80 Pro prichádza na Slovensko
Zdroj | vivo
Zdroj | vivo

vivo X80 Pro má všetko, čo by ste od vlajkovej lode čakali. Vysoký výkon, špičkové fotoaparáty a tiež vysokú cenu. Budúci týždeň dorazí aj na Slovensko. Bude to hit medzi top smartfónmi?

vivo prišlo na náš trh s niekoľkými modelmi nižšej, strednej a vyššej strednej triedy. Ak však chcú naplniť svoju ambíciu byť TOP 3 v rámci jedného roka, potrebujú niečo viac ako len pekne vyzerajúce smartfóny pre masy. Dnešným dňom preto prichádza na európsky trh vivo X80 Pro. Model, ktorý má za úlohu zaradiť značku do prémiového segmentu.

Zdroj | vivo

vivo X80 Pro ponúka to najlepšie čo si môžete aktuálne od čínskeho výrobcu kúpiť. Smartfón je osadený 6,78″ displejom s technológiou AMOLED a rozlíšením 3 200 x 1 440 pixelov. Disponuje tiež vyššou obnovovacou frekvenciou na úrovni 120 Hz.

Zdroj | vivo

V spodnej časti displeja sa nachádza 3D ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov, ktorá by mala patriť medzi jedny z najrýchlejších na trhu. Prst by vám mala rozpoznať za približne 0,2 sekundy. Ničím nezaostáva ani v oblasti výkonu. Procesor Snapdragon 8 Gen 1, grafická jednota Adreno 730 a až 12 GB RAM, by vám mali zaručiť plynulý chod systému a tiež dostatok výkonu pri náročnejších úkonoch ako napríklad hranie hier.

Pozrite si

Šimon Smutný – náš plán je dostať vivo do TOP 3 v priebehu jedného roka

Vnútri tiež nájdeme rýchle SSD úložisko UFS 3.1. Smartfón beží na operačnom systéme Android 12.

Zdroj | vivo

Hlavným ťahákom novinky sú však štyri fotoaparáty na zadnej strane: 50 Mpx hlavný snímač s laserovým automatickým zaostrovaním, 8 Mpx periskopický telefoto objektív s 5x optickým priblížením, 12 Mpx telefoto objektív s 2x optickým priblížením a 48 Mpx ultraširokouhlý snímač.

Pozrite si

Košice objektívmi nového smartfónu vivo Y76 5G

Fotoaparáty boli vyvíjané v spolupráci s nemeckým výrobcom ZEISS. Ten okrem šošoviek pomáhal aj s ladením softvéru. Vďaka tomu by mal X80 Pro vytvárať kvalitné a ostré zábery za každých podmienok.

Zdroj | vivo

Netreba zabudnúť ani na dizajn smartfónu. Ten je tvorený z kombinácie skla a hliníka, čo by mu malo dodávať prémiový pocit. Smartfón je tiež odolný voči vode podľa certifikácie IP68. Batéria má kapacitu 4 700 mAh a podporuje rýchle 80 W nabíjanie a tiež 50 W bezdrôtové nabíjanie.

Pozrite si

Rýchle nabíjanie batérií – výhoda, či hrozba?

My sme vycestovali priamo do Berlína, kde si budeme môcť novinku naživo vyskúšať už dnes. Môžete sa tak tešiť aj na naše prvé pocity a dojmy. vivo X80 Pro bude na Slovensku dostupný od 23. júna 2022 za cenu 1 099 €.