Smart sa zbláznil? Už nebudú malé smarty?

ZDROJ | Smart

Na autosalóne IAA v Mníchove predstavil Smart, patriaci pod Mercedes-Benz, koncept, ktorý ukazuje jeden z možných smerov elektromobilov. Mnohí neskrývali prekvapenie, keď uvideli nový Smart Concept #1.

Má totiž štyri dvere, ponúka (takmer) konvenčný dizajn a najmä: vôbec nevyzerá ako Smart. Paradoxne však práve vďaka týmto zmenám by si mohol nájsť Smart Concept #1 nových majiteľov a zvýšiť predajné čísla.

ZDROJ | Smart

Nový Smart dostáva prvky crossoveru, „plávajúcu“ kontrastnú strechu a parádny interiér, ktorý odkazuje na Mercedes-Benz. Po prvotnom šoku musíme konštatovať, že Smart Concept #1 nevyzerá vôbec zle!

ZDROJ | Smart

Aj keď je Concept #1 zatiaľ len konceptom, výrobca prehlásil, že ide vlastne o ukážku produkčného modelu. Vývoj má na starosti Geely, materská spoločnosť spoločností Volvo a Lotus, Mercedes-Benz bude mať na starosť dizajn exteriéru a interiéru.

Pozrite siMercedes-Benz EQB si svojim 7-miestnym interiérom získa najmä rodiny

Keďže značka prechádza na predaj výlučne elektrických modelov, bude aj nový Smart elektrický. Špecifikácie však zatiaľ nepoznáme. S takýmto vzhľadom a konečne praktickou veľkosťou to môže znamenať veľký komernčý úspech. Pokiaľ by sa chcel Mercedes pokúsiť o reinkarnáciu značky Smart v USA, mohlo by to vyjsť.

ZDROJ | Smart

Aj keď sa môže na prvý pohľad zdať štvordverové miniautíčko zvláštne, nejde o ojedinelý prípad. Stačí si spomenúť na Renault Twingo, Mitshubishi Colt, či ForFour. Čo hovoríte na nový smer Smartu? Oslovil vás, alebo by mal ostať verný svojej pôvodnej dizajnovej DNA?

ZdrojAutoblog

Komentáre k článku