Smart prsteň Movano Ring je mimoriadne tenký, no odmeria všetko

ZDROJ | Movano

Oura Ring, Whoop či Fitbit nie sú jediní výrobcovia inteligentých prsteňov. O svoje miesto pod slnkom sa usiluje aj firma Movano. Jej cenovo dostupný Ring chce pomôcť ľuďom so sledovaním chronických chorôb a namerané údaje zasadiť do správneho kontextu. Okrem toho intenzívne pracuje na implementovaní monitorovania glukózy a krvného tlaku.

Movano Ring dokáže monitorovať všetky základné merania. Odmeria vám variabilitu srdcovej frekvencie, dĺžku a kvalitu spánku, dýchanie, telesnú teplotu, hladinu kyslíka v krvi (SpO2), počet prejdených krokov ale i množstvo spálených kalórií. Keď sa nad tým zamyslíme, tak už teraz ponúka viac zdravotných funkcií ako inteligentné hodinky vo svojich začiatkoch.

ZDROJ | Movano

Movano vám namerané dáta poskytne až vtedy, keď ich spracuje a porovná. Svojou stratégiou chce priniesť proaktívnejší prístup k zmierňovaniu rizík, najmä čo sa týka chronických chorôb. Výrobca uvádza, že jeho aplikácia ukáže, ako vaše cvičebné návyky v priebehu času ovplyvňujú vaše spánkové vzorce alebo variabilitu srdcovej frekvencie.

Okrem komplexných údajov to prinesie jednoduchšie prehľady a skóre bez toho, aby vás uspali dlhými popismi a prepracovanými grafmi, ktorým zrejme nik okrem odborníkov nerozumie.

ZDROJ | Movano

Ďalším pozitívom Movano Ring sú jeho malé rozmery. CEO Movano, Dr. John Mastrototaro, hovorí, že zariadenie bolo špeciálne vyvinuté pre ženy. Opäť tak ide o odlišnosť oproti konkurenčným prsteňom, ktoré sú masívnejšie a už na prvý pohľad určené pre mužov.

A do tretice, Movano svojmu prsteňu natoľko verí, že na rozdiel od iných  výrobcov požiadal FDA o zaradenie do kategórie zdravotného zariadenia. Jeho cieľom je získať označenie triedy II, kde by pridal ďalšie medicínske funkcie, ako neinvazívne monitorovanie glukózy a meranie krvného tlaku bez manžety.

ZDROJ | Movano

Movano už teraz intenzívne vykonáva klinické skúšky vlastných technológií a algoritmov s podporou rádiových frekvencií. Má vypracovaných viacero štúdií zaoberajúcich sa presnosťou meraní srdcovej frekvencie, SpO2 a frekvencie dychu. Tie sú dôležité v procese získania povolenia FDA.

Movano Ring bude k dispozícii až v druhej polovici tohto roka a zrejme aj vtedy pôjde len o beta verziu. Doteraz nebola oznámená ani cena prsteňa, Dr. John Mastrototaro ubezpečuje, že cieľom spoločnosti je, aby bolo ich zariadenie jedným z najdostupnejším na trhu. Na výber bude v štyroch farbách – v čiernej, medenej, striebornej a v zlatej.

ZDROJ | Movano

ZdrojMovano