Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smart prsteň Movano Ring je mimoriadne tenký, no odmeria všetko

Smart prsteň Movano Ring je mimoriadne tenký, no odmeria všetko
Zdroj | Movano
Richard Pliešovský
Smart prsteň Movano Ring je mimoriadne tenký, no odmeria všetko
Zdroj | Movano
Zdroj | Movano

Oura Ring, Whoop či Fitbit nie sú jediní výrobcovia inteligentých prsteňov. O svoje miesto pod slnkom sa usiluje aj firma Movano. Jej cenovo dostupný Ring chce pomôcť ľuďom so sledovaním chronických chorôb a namerané údaje zasadiť do správneho kontextu. Okrem toho intenzívne pracuje na implementovaní monitorovania glukózy a krvného tlaku.

Movano Ring dokáže monitorovať všetky základné merania. Odmeria vám variabilitu srdcovej frekvencie, dĺžku a kvalitu spánku, dýchanie, telesnú teplotu, hladinu kyslíka v krvi (SpO2), počet prejdených krokov ale i množstvo spálených kalórií. Keď sa nad tým zamyslíme, tak už teraz ponúka viac zdravotných funkcií ako inteligentné hodinky vo svojich začiatkoch.

Zdroj | Movano

Movano vám namerané dáta poskytne až vtedy, keď ich spracuje a porovná. Svojou stratégiou chce priniesť proaktívnejší prístup k zmierňovaniu rizík, najmä čo sa týka chronických chorôb. Výrobca uvádza, že jeho aplikácia ukáže, ako vaše cvičebné návyky v priebehu času ovplyvňujú vaše spánkové vzorce alebo variabilitu srdcovej frekvencie.

Okrem komplexných údajov to prinesie jednoduchšie prehľady a skóre bez toho, aby vás uspali dlhými popismi a prepracovanými grafmi, ktorým zrejme nik okrem odborníkov nerozumie.

Zdroj | Movano

Ďalším pozitívom Movano Ring sú jeho malé rozmery. CEO Movano, Dr. John Mastrototaro, hovorí, že zariadenie bolo špeciálne vyvinuté pre ženy. Opäť tak ide o odlišnosť oproti konkurenčným prsteňom, ktoré sú masívnejšie a už na prvý pohľad určené pre mužov.

A do tretice, Movano svojmu prsteňu natoľko verí, že na rozdiel od iných  výrobcov požiadal FDA o zaradenie do kategórie zdravotného zariadenia. Jeho cieľom je získať označenie triedy II, kde by pridal ďalšie medicínske funkcie, ako neinvazívne monitorovanie glukózy a meranie krvného tlaku bez manžety.

Zdroj | Movano

Movano už teraz intenzívne vykonáva klinické skúšky vlastných technológií a algoritmov s podporou rádiových frekvencií. Má vypracovaných viacero štúdií zaoberajúcich sa presnosťou meraní srdcovej frekvencie, SpO2 a frekvencie dychu. Tie sú dôležité v procese získania povolenia FDA.

Movano Ring bude k dispozícii až v druhej polovici tohto roka a zrejme aj vtedy pôjde len o beta verziu. Doteraz nebola oznámená ani cena prsteňa, Dr. John Mastrototaro ubezpečuje, že cieľom spoločnosti je, aby bolo ich zariadenie jedným z najdostupnejším na trhu. Na výber bude v štyroch farbách – v čiernej, medenej, striebornej a v zlatej.

Zdroj | Movano

Zdroj