Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smart posteľ Sleep Number 360 prinesie nevídaný komfort spania

Smart posteľ Sleep Number 360 prinesie nevídaný komfort spania
Zdroj | Sleep Number
Richard Pliešovský
Smart posteľ Sleep Number 360 prinesie nevídaný komfort spania
Zdroj | Sleep Number
Zdroj | Sleep Number

Sleep Number ukázal na CES v Las Vegas inovované smart postele. Výrobca v modeli 360 vylepšil niektoré senzory, pridal umelú inteligenciu a kompatibilné nábytkové doplnky, ktoré pomôžu matracu vytvárať lepšie prostredie na spánok a prispôsobujú sa zmenám potrieb použivateľov.

Spánok je dôležitou súčasťou nášho života a vplýva na naše zdravie i celkovú pohodu. Keďže zvyčajne nespávame sami, jeden z páru sa musí prispôsobiť. Ideou Sleep Number je vytvoriť dostupnejšie inteligentné postele pre všetkých.

Keď sa bližšie pozrieme na to, čo Sleep Number 360 ponúka, zistíme, že inovácie sa netýkajú prevratných zdravotných funkcií, ale najmä smart vylepšení. Nová posteľ dokáže nepretržite monitorovať všeobecnú pohodu jej majiteľov, chronické problémy a kvalitu spánku. Ak sa udeje počas spánku niečo abnormálne, dokáže upozorniť spiaceho, že sa s nim niečo deje.

Zdroj | Sleep Number

Aj keď Sleep Number nepožiadal FDA o schválenie a verifikovanie nameraných údajov, spoločnosť tvrdí, že na významnú inováciu postele použila dáta z viac ako 12 miliárd hodín spánku. Okrem aktualizácie softvéru tu nájdeme aj hmatateľné novinky. Výrobca pridal hi-tech textílie, antimikrobiálne komponenty a začal používať grafitovú penu, ktorá vraj udrží spiacich v chlade tak, že umožňuje lepšie prúdenie vzduchu.

Zdroj | Sleep Number
Pozrite si

Problémy so spánkom pomôže vyriešiť smart posteľ Climate360

Do Sleep Number 360 si môžete vybrať doplnkovú výbavu. Konkrétne: mobilné pomôcky na pomoc pri vstávaní a ukladaní sa do postele, individuálnu technológiu redukcie zvuku a šumu, okolité osvetlenie pre cirkadiánny rytmus, nastaviteľné lampičky na čítanie či integrované nabíjacie a úložné vrecko.

Zdroj | Sleep Number

Výskum ukazuje, že majitelia postelí Sleep Number spia v noci takmer o hodinu viac ako bežní ľudia.

Sleep Number

Veľkou vychytávkou postele je, že si každý môže nastaviť komfort podľa seba a nemusí sa prispôsobovať partnerovi. Sleep Number 360 umožňuje nastaviť tvrdosť a uhol na oboch stranách. Mnohých poteší technológia Partner Snore, umožní jemne zdvihnúť hlavu partnera, aby ste pomohli zmierniť je chrápanie.

Zdroj | Sleep Number

Inteligentné postele Sleep Number 360 budú dostupné v roku 2023. Ich ceny začínajú na 1 099 dolárov. Ceny doplnkovej výbavy stanovené zatiaľ neboli.

Zdroj